...

Vairuotojas, dibantis pagal pažymą moka 15% ar 5% gyventojų pajamų mokestį?

Žinių bazė

2013.02.06

Dirbu pagal pažymą, vežioja krovinius su mašina iki 3,5t.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-02-06 15:43

 Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ) 6 str. 3 dalies nuostatas, apmokestinant...

Publikavimo data: 2013-02-06 15:43

 Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPMĮ) 6 str. 3 dalies nuostatas, apmokestinant individualios veiklos pajamas, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamas iš vertybinių popierių (įskaitant pajamas iš išvestinių finansinių priemonių), taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas. Gyventojų pajamos iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamos iš vertybinių popierių (įskaitant pajamas iš išvestinių finansinių priemonių) apmokestinamos taikant 15 procentų pajamų mokesčio tarifą.

Vadovaujantis GPMĮ 2 str. 35 dalies nuostatomis, laisvoji profesija – profesija, kuria reikiamą kvalifikaciją turintys gyventojai verčiasi asmeniškai, atsakingai ir profesiniu atžvilgiu nepriklausomai, teikdami intelektines paslaugas klientams ir visuomenei, įskaitant teisinę (advokato, advokato padėjėjo, notaro, notaro padėjėjo, antstolio, antstolio padėjėjo, konsultanto teisės klausimais ir kitą teisinę veiklą), apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, lobisto, finansų konsultanto, mokesčių konsultanto, architekto, inžinieriaus, dizainerio, gydytojo, psichologo, žurnalisto, maklerio, brokerio ir panašią veiklą.

Krovinių vežimas nepriskiriamas laisvųjų profesijų veikloms, todėl iš individualios krovinių vežimo veiklos gautos pajamos, atėmus leidžiamus atskaitymus, nustatytus GPMĮ 18 straipsnyje, apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.