...

UAB padalinio atidarymas, kaip įforminti?

Žinių bazė

2013.12.10

UAB atidaro padalinį kitame mieste. Šis padalinys neturės atskiros banko sąsk., visus išteklius – tiek materialinius, tiek piniginius – gaus iš įmonės, buhalterinė apskaita nebus atskiriama nuo įmonės apskaitos. Ką reikia žinoti atidarant padalinį? ar reikia kokį įsakymą rašyti, kad šis padalinys figuruotų dokumentuose?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2013-12-10 11:38

Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato dvi padalinio rūšis: filialas ir atstovybė. Juridinio asmens filialas yra struktūrinis juridinio asmens padalinys, turintis...

Publikavimo data: 2013-12-10 11:38

Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato dvi padalinio rūšis: filialas ir atstovybė.
Juridinio asmens filialas yra struktūrinis juridinio asmens padalinys, turintis savo buveinę ir atliekantis visas arba dalį juridinio asmens funkcijų. Juridinio asmens filialas nėra juridinis asmuo. Juridinis asmuo atsako pagal filialo prievoles ir filialas atsako pagal juridinio asmens prievoles.
Juridinio asmens atstovybė yra juridinio asmens padalinys, turintis savo buveinę ir turintis teisę atstovauti juridinio asmens interesams ir juos ginti, sudaryti sandorius bei atlikti kitus veiksmus juridinio asmens vardu, vykdyti eksporto ir importo operacijas, tačiau tik tarp užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų, įsteigusių atstovybę, arba su ja susijusių įmonių, įstaigų ar organizacijų ir atstovybės. Juridinio asmens atstovybė nėra juridinis asmuo.
Tiek filialas, tiek atstovybė turi turėti savo nuostatus, kuriuos tvirtina įmonės valdyba, o kai valdyba nesudaroma – įmonės vadovas. Jūsų bendrovės įstatuose turėtų būti numayta sprendimų dėl bendrovės filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo priėmimo tvarka, bendrovės filialų ir atstovybių vadovų skyrimo ir atšaukimo tvarka. Taigi, Jūsų bendrovės įstatuose nustatyta tvarka turi būti priimtas sprendimas dėl filialo ar atstovybės steigimo, patvirinti padalinio nuostatai. Filialas ar atstovybė turi būti įregistruoti Juridinių asmenų register.  Šiuo metu tai galima padaryti ir internetu (VĮ Registrų centras internetinėje svetainėje www.kada.lt).
 
Pažymėtina, kad padalinių, kurie atlieka nedaug ūkinių operacijų, kuriuose mažai darbuotojų, buhalterinė apskaita gali būti neatskiriama nuo įmonės apskaitos. Tokie padaliniai gali neturėti savo atskiros banko sąskaitos, visus išteklius – tiek materialinius, tiek piniginius – gauna iš bendrovės.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.