...

Techninė pagalba kelyje

Žinių bazė

2013.11.25

Noriu teikti technine pagalba kelyje(automobilių nutempimas po avarijų ar gedimų). Ar yra reikalingos kokios nors specifinės licenzijos vykdyti šiai veiklai? Kokie būtų reikalingi dokumentai norint pradėti verstis šia veikla? Planuojama verslo forma uab formuojant įstatini kapitalą.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2013-11-25 19:46

Transporto priemonių registravimą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2001 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 260 patvirtintos Kelių transporto priemonių...

Publikavimo data: 2013-11-25 19:46

Transporto priemonių registravimą Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2001 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 260 patvirtintos Kelių transporto priemonių registravimo taisyklės. Transporto priemonių gamybos ir perdirbimo reikalavimai nustatyti Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininko įsakymu Nr. 2B-515 patvirtinta Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų gamybos ir perdirbimo bei motorinių transporto priemonių, priekabų, kurioms uždrausta dalyvauti viešajame eisme, remonto ir techninės ekspertizės reikalavimai ir atlikimo tvarka. Visi asmenys gaminantys ar perdirbantys transporto priemones privalo laikytis šių reikalavimų ir tvarkos.

Atkreiptinas dėmesys, kad perdirbtą transporto priemonę būtina perregistruoti, jei ją perdirbant keitėsi transporto priemonės tipas arba kiti techniniai duomenys, įrašyti transporto priemonės registracijos liudijime. Registruojant vienetinio perdirbimo transporto priemones, pateikiamos techninės ekspertizės įmonės išduotos pažymos.

Pažymėtina, kad transporto priemonėse įrengiamos sudėtinės dalys turi būti sertifikuotos pagal Lietuvos Respublikos arba tarptautinius reikalavimus. Transporto priemonėse įrengiami vairavimo bei stabdžių sistemos pagrindiniai elementai, ratai, degalų bakai, sergėjimo sistemos, spidometrai priekabos ir vilkiko elektrinės jungtys turi būti sertifikuoti ir atitikti transporto priemonių mases, geometrinius parametrus bei eksploatacines savybes. Perdirbant transporto priemones neturi sumažėti jų aktyvioji ir pasyvioji sauga, konstrukcijos sudėtinių dalių, tvirtinimo atsparumas ir patikimumas bei pablogėti aplinkos apsaugos rodikliai, vairuotojo darbo vietos ergonomika ir keleivių bei krovinių vežimo sąlygos. Perdirbta transporto priemonė privalo atitikti ir kitus reikalavimuose įtvirtintus nurodymus.

Techninės ekspertizės metu vidutinio sudėtingumo perdirbimo atveju turi būti pateikiami dokumentai transporto priemonės gabaritų brėžiniai (jei keičiasi jos gabaritiniai matmenys), perdirbamų sistemų (agregatų, mazgų) surinkimo (gabaritų) brėžiniai, o sudėtingo perdirbimo atvejui  papildomai įtaisų sudedamųjų dalių darbo brėžiniai, svarbiausių detalių atsparumo apskaičiavimai, transporto priemonės dinamikos apskaičiavimai (jei dėl perdirbimo keičiasi transporto priemonės techninės ir eksploatacinės savybės) arba gamintojo išduota techninė perdirbimo instrukcija.
Rekomenduojame prieš pradedant transporto priemonės perdirbimą visų pirma kreiptis į techninės ekspertizės įstaigą, kuri Jums suteiks detalesnę informaciją apie perdirbtom tansporto priemonėms keliamus reikalavimus ir leis išvengti klaidų, galinčių lemti atsisakymą įregistruoti transporto priemonę.

Atsakant į klausimo dalį apie pastovią (smulkiaserijinę ar serijinę) gamybą, būtina pažymėti, kad tokia veikla gali užsiimti tik specializuota įmonė, turinti reikiamą įrangą, atitinkamos kvalifikacijos specialistus ir nustatyta tvarka įteisintą įmonės standartą perdirbti transporto priemones smulkiaserijiniu būdu. Prieš perdirbant įregistruotas transporto priemones smulkiaserijiniu būdu reikia suderinti įmonės standartą Valstybinės kelių transporto inspekcijos nustatyta tvarka.

Perdirbant neįregistruotas transporto priemones smulkiaserijiniu ar serijiniu būdu būtina atlikti transporto priemonės tipo bandomojo pavyzdžio techninę ekspertizę, valstybinėje kelių transporto inspekcijoje atlikti atitikties įvertinimą ir gauti leidimo eksploatuoti numerį. Detalesnius reikalavimus ir jų įgyvendinimo tvarką galima rasti Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų gamybos ir perdirbimo bei motorinių transporto priemonių, priekabų, kurioms uždrausta dalyvauti viešajame eisme, remonto ir techninės ekspertizės reikalavimuose ir atlikimo tvarkoje bei susisiekus su Valstybinės kelių transporto inspekcija.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.