...

Šratasvydžio organizavimas

Žinių bazė

2014.03.17

Norime pradėti organizuoti šratasvydžio žaidimus. Turime vietą kur tai darysime (nuosavas sklypas), reiktu supirkti įrangą( apie 8000-9000 tukst. lt.). Norėtume sužinoti kokių dokumentų ir ko reikia norint organizuoti tokio pobūdžio sportinius žaidimus?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Publikavimo data: 2014-03-17 18:43

Pirmiausia, reikėtų apsispręsti, ar šratasvydžio žaidimų organizavimui steigsite įmonę ar veiksite individualiai. Jei steigsite įmonę, reikėtų pasirengti steigimo dokumentus (steigimo...

Publikavimo data: 2014-03-17 18:43

Pirmiausia, reikėtų apsispręsti, ar šratasvydžio žaidimų organizavimui steigsite įmonę ar veiksite individualiai.

Jei steigsite įmonę, reikėtų pasirengti steigimo dokumentus (steigimo aktą ar sutartį (jei bus keli steigėjai), įstatus), susirasti buveinės adresą, atsidaryti banko sąskaitą, sumokėti įstatinį kapitalą.

Jei nuspręstumėte įmonės nesteigti, reikėtų užpildyti atitinkamą prašymą ir kreiptis į gyvenamosios vietos teritorinį VMI skyrių dėl individualios veiklos pažymos (EVRK kodas 93.29 “Kita pramogų ir poilsio organizavimo veikla“) gavimo. Jei būtumėte keli organizatoriai, rekomenduočiau tarp jūsų sudaryti jungtinės veiklos sutartį, kurioje aptartumėte, kas, kaip ir kiek prisideda prie šios veiklos organizavimo ir kaip bus skirstomas gautas pelnas.

Kadangi šratasvydyje naudojami Airsoft ginklai nepriskiriami ginklams pagal Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą (nes jų kinetinė energija neviršija 2,5 J (džaulių)), komercinei veiklai, susijusiai su šiais ginklais, licencija ar leidimai nėra reikalingi. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad žaidime yra imituojamos kovinės situacijos ir naudojami ginklai (nors ir netikri) visgi gali padaryti žalą asmens sveikatai, rekomenduočiau pasirengti šratasvydžio žaidimo taisykles. Su jomis reikėtų supažindinti kiekvieną dalyvį ir gauti jo sutikimą laikytis taisyklių. Taisyklėse reikėtų aptarti, kokio amžiaus gali būti dalyviai (siūlyčiau apsiriboti pilnamečiais), įpareigoti dalyvius pasirūpinti tinkama akių apsauga (visgi šaudoma plastikiniais šratasvydžio šratais), patvirtinti, kad jie yra tinkamos psichinės sveikatos ir emocinės būklės, paaiškinti dalyvių bendrą aprangą, roles, atsakomybę ir pan. Daugiau apie šratasvydžio taisykles galima rasti čia http://www.airsoftgun.lt/invision/index.php?/topic/478-lietuvos-straikbolo-taisykls/

Ekspertai

Jurgita Bliznikienė

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.