...

Samdomas darbas + individuali veikla pagal pažymą

Žinių bazė

2014.06.12

Esu samdomas darbuotojas vienoje UAB įmonėje ir už mane darbdavys moka visus privalomus mokesčius. Šalia esamo darbo noriu užsiimti papildoma veikla (individuali veikla pagal pažymą) ir dirbti konsultantu. Ar nereikės man papildomai kas mėnesį mokėti PSD ir kitų mokesčių (neskaitant GPM nuo pelno kitų metų gegužę)?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2014-06-12 13:01

Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 procentų individualios...

Publikavimo data: 2014-06-12 13:01

Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 procentų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma.

Fiziniai asmenys, kurie vykdo individualią veiklą įsigiję verslo liudijimą, PSD įmokas už mėnesius, kuriais jie gauna su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusias pajamas arba (ir) patenka į apdraustųjų valstybės lėšomis sąrašą, turi teisę sumokėti kartą per metus, tačiau ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos. Vadinasi, kiekvieną mėnesį jūs neturite prievolės mokėti 90 Lt privalomojo sveikatos draudimo įmokų, tačiau deklaruojant pajamas (kitų metų gegužės mėnesį) nuo pusės individualia veikla apmokestinamųjų pajamų (gauto pelno) turėsite sumokėti 9 proc. PSD mokesčio ir 28,5 proc. VSD mokesčio.

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.