...

Retai gaunamų pajamų (gamyba) legalizavimas

Žinių bazė

2013.07.29

Sveiki,
Kadangi patinka medžio darbai, karts nuo karto pagaminu ir paduodu kokį gaminį (lovyte, maniežas, smėlio dėžė ar pan). Kadangi tai tik hobis, darbuojuosi retai, tuo pačiu ir pajamos gaunamos retos ir neddielės (200-300 Lt/mėn). Tačiau norisi viską daryti tvarkingai ir ramiai – jei reikia susimokėti mokesčius, išrašyti pinigų gavimo dokumentą. Kokiu būdų galima legalizuoti tas retas pajamas? Iš anksto ačiū už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-07-29 15:08

Vadovaujantis GPMĮ 2 str. 7 dalimi, individuali veikla – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios...

Publikavimo data: 2013-07-29 15:08

Vadovaujantis GPMĮ 2 str. 7 dalimi, individuali veikla – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Tęstinumas apibūdinamas, kaip gyventojo sudaromų sandorių tam tikrą laiką atsikartojimas taip pat motyvas ir galimybė sandorius sudaryti ir ateityje. Kai gyventojo vykdoma veikla atitinka savarankiškumo, versliškumo, tęstinumo požymius ir tokios veiklos tikslas yra ekonominės naudos siekimas, tai tokia veikla kvalifikuojama kaip individuali veikla, kuri gali būti vykdoma įsigijus verslo liudijimą, jeigu tokiai veiklos rūšiai yra numatytas verslo liudijimas arba įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Atsitiktiniai, vienkartinio pobūdžio sandoriai, kuriuose nėra tęstinumo, versliškumo požymių, naudos siekimo elementų, nėra laikomi individualios veiklos vykdymo sandoriais, t. y. tokie sandoriai nereiškia individualios veiklos vykdymo.

Todėl, gyventojo, laisvalaikiu pagamintų medžio gaminių, siekiant tenkinti savo asmeninius poreikius (hobi), o neturint tikslo siekti ekonominės naudos, pardavimo situacija, kaip nesant versliškumo požymio, galėtų būti vertinama, kaip neatitinkanti individualios veiklos sąvokos, todėl ir gautos gaminių pardavimo pajamos galėtų būti laikomos asmeninio turto pardavimo pajamomis. Tokiu atveju, vadovaujantis GPMĮ 17 str. 1 d. 27 punktu ir 6 str. 1 dalimi, per kalendorinius metus asmeninio turto (medžio gaminių) pardavimo pajamos (skirtumas iš pardavimo pajamų atėmus medžio gaminių pasigaminimo išlaidas (pagrįstas juridinę galią turinčiais dokumentais), viršijančias 8 000 Lt, apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą. Šias pajamas, pasibaigus kalendoriniams metams, iki kitų metų gegužės 1 d. gyventojas turi deklaruoti, mokesčių administratoriui pateikiant metinę pajamų deklaraciją. Per kalendorinius metus asmeninio turto pardavimo pajamos, neviršijančios 8 000 Lt, neapmokestinamos ir nedeklaruojamos.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.