...

Rankdarbių kūryba ir mokesčiai

Žinių bazė

2017.02.03

Kartais gaminu atvirukus, papuošalus ar gėlių puokštes ir per metus neuždirbu nei 100 eur, ar reikia įteisinti veiklą? Ir ar yra koks įstatymas leidžiantis gaminti rankdarbius iki tam tikros pinigų sumos be mokesčių?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-02-03 15:27

Gyventojas privalo įregistruoti savo veiklą tuo atveju, jei ji pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo  (toliau – GPMĮ) 2...

Publikavimo data: 2017-02-03 15:27

Gyventojas privalo įregistruoti savo veiklą tuo atveju, jei ji pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo  (toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalies nuostatas, gali būti laikoma individualia veikla, t. y., kai gyventojas savarankiškai užsiima bet kokio pobūdžio komercine ar gamybine veikla siekdamas gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį, nepriklausomai nuo gautų pajamų dydžio. Todėl, jei atvirukus, papuošalus ar gėlių puokštes gamintumėte pardavimui, būtumėte laikomas vykdančiu individualią veiklą ir turėtumėte ją įregistruoti įsigyjant verslo liudijimą arba įregistruojant individualią veiklą pagal pažymą.

Pažymime, kad įsigyti verslo liudijimą galima tik nustatytoms veiklos rūšims ir kiekvienai atskirai rūšiai reiktų įsigyti atskirą verslo liudijimą nurodant veiklos vykdymo laikotarpį, todėl Jūsų nurodytas visas veiklas, nereglamentuojant jų vykdymo laikotarpio,  patogiausia būtų vykdyti įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Tokiu atveju, gautos pagamintų atvirukų, papuošalų ar gėlių puokščių pardavimo pajamos, atėmus su jų pagaminimu patirtas išlaidas, pagrįstas dokumentais (arba 30 proc. gautų pajamų sumos, nepagrindžiant dokumentais), būtų apmokestinamos 5 proc. pajamų mokesčiu.

Be to, nuo pusės sumos, nuo kurios skaičiuojamas pajamų mokestis, turės būti mokamos ir privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokos, kurias pagal kompetenciją administruoja ir paaiškinimus jų mokėjimo klausimais teikia SODRA.

Tik tuo atveju, jei atvirukus, papuošalus ar gėlių puokštes gamintumėte savo poreikiams, ir jų  pardavimai būtų atsitiktinio pobūdžio, gautos pajamos būdų neapmokestinamos pajamų mokesčiu, jei per metus jos neviršytų 2500 eurų.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.