...

PSD mokestis.

Žinių bazė

2015.10.14

Šeimoje yra du vaikai iki 18 metu, vyras dirbantis, aš dirbu pagal individualios veiklos pažymą ir esu drausta valstybės lėšomis. Ar turiu papildomai mokėti PSD?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2015-10-14 14:36

Deja, jei gausite pajamų PSD mokestį teks sumokėti. Išimtis šiuo atveju ta, jog PSD turėsite mokėti ne kas mėnesį, o...

Publikavimo data: 2015-10-14 14:36

Deja, jei gausite pajamų PSD mokestį teks sumokėti.

Išimtis šiuo atveju ta, jog PSD turėsite mokėti ne kas mėnesį, o metams pasibaigus (iki gegužės 1 d.). Nuo pajamų ir išlaidų skirtumo atimsite 30 proc. (jei išlaidas skaičiuojate ne pagal faktą) ir nuo likusios sumos Jums reikės sumokėti soc. draudimui 14,2 proc. ir PSD 4,5 proc. GPM 5 proc. arba 15 proc. priklausomai nuo pasirinktos veiklos. Mokesčius mokėsite tik nuo gautų pajamų. t.y. jei pajamų negausite – mokesčių mokėti nereikės.

Patartina prieš pradedant veiklą pasitikrinti ar esate draustas valstybės lėšomis. Pasitikrinti galite paskambinę į Valstybines ligonių kasas arba atlikę paiešką www.vlk.lt puslapyje (nuoroda: http://www.vlk.lt/Puslapiai/Ar-esate-draustas.aspx) 

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.