...

PSD mokestis dirbant pagal individualią veiklą.

Žinių bazė

2015.12.09

Dirbu įmonėje, kuri yra mano pagrindinė darbovietė, pagal darbo sutartį ir darbdavys už mane moka PSD. Ar man dar reikia mokėti PSD jei dar papildomai dirbu su individualios veiklos pažymėjimu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2015-12-09 16:40

Kaip minima atsakyme į ankstesnį klausimą, nuo gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų gyventojas turi mokėti ne tik gyventojų pajamų mokestį,...

Publikavimo data: 2015-12-09 16:40

Kaip minima atsakyme į ankstesnį klausimą, nuo gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų gyventojas turi mokėti ne tik gyventojų pajamų mokestį, bet ir PSD bei VSD įmokas.
Gyventojo, kuris dirba pagal darbo sutartį, 9 proc. dydžio PSD įmoka apskaičiuojama nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų) sumos, t. y., PSD įmokos suma priklauso nuo per kalendorinius metus gyventojo gautų (uždirbtų) veiklos pajamų. Apskaičiuotą PSD įmoką gyventojas privalo sumokėti SODRAI kalendoriniams metams pasibaigus iki kitų metų gegužės 1 d., t. y., iki metinės pajamų deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai termino paskutinės dienos. Išsamią informaciją PSD įmokų mokėjimo klausimais teikia SODRA. 

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.