...

Prekyba drabužiais iš užsienio. Ar galima susigrąžinti PVM?

Žinių bazė

2014.06.03

Planuojame atidaryti naujų drabužių vaikams parduotuvę. Dirbtume pagal individualią veiklą pagal pažymą. Rūbus norėtume užsakyti internetu iš įvairių šalių (ne tik ES). Ar verta tapti PVM mokėtoju? ar tuomet PVM būtų galima susigrąžinti?
Jei nesame PVM mokėtojai, turime sumokėti tos šalies, iš kur siunčiame rūbus VAT mokestį, kuris negrąžinamas?
Kaip yra perkant rūbus, pvz Gariūnuose? ar reikia PVM mokėti?
Viskas atrodo labai painu, gal galėtumėte patarti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-06-03 14:43

Jeigu esate PVM mokėtojai ir perkamos prekės yra naudojamos Jūsų ekonominei veiklai vykdyti (t.y. prekybai), tokiu atveju Jūs turite teisę...

Publikavimo data: 2014-06-03 14:43

Jeigu esate PVM mokėtojai ir perkamos prekės yra naudojamos Jūsų ekonominei veiklai vykdyti (t.y. prekybai), tokiu atveju Jūs turite teisę pasinaudoti PVM atskaita, nepriklausomai nuo to, ar iš ES šalių, ar iš trečiųjų šalių įsigyjate prekes. Tačiau reikia turėti omenyje, kad jūs kaip PVM mokėtoja turite teisę į PVM atskaitą įtraukti tik jums kaip pirkėjui išrašytose prekių PVM sąskaitose faktūrose išskirtas PVM sumas. Jūsų turimos prekių pirkimo PVM sąskaitos faktūros turi atitikti visus PVM įstatymo reikalavimus.
Asmeniui nesančiam PVM mokėtoju Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato galimybės atskaityti PVM. Lietuvos Respublikos teisės aktai taip pat nenumato galimybės fiziniam asmeniui ne PVM mokėtojui susigrąžinti užsienio valstybėje sumokėtą PVM (angl. VAT). Galimybė (jeigu tokia yra) susigrąžinti užsienio valstybėje sumokėtą VAT galėtų būti numatyta konkrečios valstybės iš kurios yra perkamos prekės teisės aktuose.
Jeigu rūbus pirktumėte, pavyzdžiui, Gariūnuose tai PVM galėtumėte susigrąžinti tik tuo atveju,  jeigu Jūs naudotumėte tas prekes savo ekonominei veiklai vykdyti ir jeigu pardavėjas išrašytų jums PVM sąskaitą faktūrą.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.