...

Lietuvoje pirktų prekių pardavimas užsienyje

Žinių bazė

2014.07.09

UAB (PVM mokėtoja) norėtų pirkti prekes Lietuvoje ir siųsti savo įmonės vadybininką tas prekes pardavinėti užsienyje (Belgijoje): mugėse, turguje ir pan. Norėčiau sužinoti: 1) kokie reikalingi dokumentai parduodant prekes grynais pinigais užsienyje (vėliau vadybininkas suprekiautus pinigus perves į UAB sąskaitą būdamas užsienyje)? 2) kaip apskaičiuojamas parduotų prekių PVM ir kaip jis deklaruojamas mėnesinėje PVM deklaracijoje?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-07-09 15:36

1) Tada, kai už prekes atsiskaitoma grynaisiais pinigais ne darbo vietoje, kur yra įmonės kasa, pinigų priėmimo momentu surašomas Pinigų...

Publikavimo data: 2014-07-09 15:36

1) Tada, kai už prekes atsiskaitoma grynaisiais pinigais ne darbo vietoje, kur yra įmonės kasa, pinigų priėmimo momentu surašomas Pinigų priėmimo kvitas.

2) Remiantis LR PVMĮ 3 str., toks prekių tiekimas, kai Lietuvos įmonės prekės, kurios nuvežamos darbuotojo, parduodamos Belgijos mugėse, nėra PVM objektas čia, Lietuvoje, nes prekė tiekimo metu yra už Lietuvos teritorijos ribų. Būtent todėl privaloma kreiptis į Belgijos mokesčių administratorių dėl atsirasiančių mokestinių prievolių ten, užsienio šalyje.

Tik atkreipiu dėmesį į sandorį, kada Lietuvoje registruota įmonė persiveža prekes į Belgiją – remiantis LR PVMĮ 5(1) str.1 d., toks sandoris laikomas prekių tiekimu už atlygį. Tai reiškia, kad toks tiekimas turi būti įformintas surašant PVM sąskaitą – faktūrą: prekių pirkėjas šiuo atveju bus ta pati Lietuvos UAB, tik jos, kaip mokesčių mokėtojo, kodas – tas, kurį jai suteiks Belgijos mokesčių administratorius. Jeigu Lietuvoje registruota UAB įsiregistruos į PVM mokėtojų registrą Belgijoje, o prekes perveš arba pati įmonė, arba jos užsakymu kitas asmuo, remiantis LR PVMĮ 49 str. 1 d., toks tiekimas bus apmokestintas 0 proc. tarifu – priešingu atveju tiekimui bus taikomas standartinis PVM tarifas. 

Kita pardavimo grandis (kai sandorio sudarymo metu prekės faktiškai yra Belgijoje), minėjau, yra ne PVM objektas čia, Lietuvoje, todėl tokie tiekimai Lietuvos mokesčių administratoriui deklaruojami kaip tiekimai, kurie yra ne PVM objektas (pildomas FR0600 ataskaitos 20 laukelis), mokestinių prievolių Lietuvos mokesčių administratoriui neatsiranda, tuo tarpu prekių persivežimas į kitą valstybę narę deklaruojamas arba 11, arba 18 formos FR0600 laukeliuose, priklausomai nuo to, esate įsiregistravę į PVM mokėtojų registrą Belgijoje ar ne.

Belgijos mokesčių administratorius suteiks visą reikiamą informaciją, kokia forma bei periodiškumu deklaruoti pardavimus bei kokios mokestinės prievolės nuo tokių tiekimų jų šalyje atsiranda.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.