...

Prekių pardavimas lietuviškai įmonei – ar reikalinga registruota individuali veikla?

Žinių bazė

2021.04.16

Sveiki.

Esu išsiregistravusi iš Lietuvos ir gyvenu Šveicarijoje. Noriu pirkti naudotas prekes Šveicarijoje ir jas parduoti Lietuvoje įsikūrusiai įmonei. Numatomos metinės pajamos iš tokios veiklos būtų labai minimalios (apie 2000 eurų). Keli klausimai:
– ar tokiai veiklai reikalingas individualios veiklos registravimas (ar iki tam tikro pajamų / pelno limito jis nėra reikalingas)? O gal tai tiesiog įmanoma padaryti per prekių pirkimo-pardavimo sutartį, kuomet fizinis asmuo parduoda prekę juridiniam asmeniui?
– ar prekių pirkimo-pardavimo sutartis gali būti sudaryta su ne Lietuvoje gyvenančiu fiziniu asmeniu, kuris yra Lietuvos pilietis?
– jei reikalingas veiklos registravimas, ar tai geriau daryti Lietuvoje, ar Šveicarijoje?
– jei veikla registruota Lietuvoje, ar šiuo atveju geriau tai daryti individualios veiklos pažyma ar verslo liudijimu?
– ar šiuo atveju man būtų būtina rinkti naudotų prekių įsigijimo dokumentus? Jei taip, kokie dokumentai tai turėtų būti? Ar užtenka paprastų kasos čekių?
– ar tokiai veiklai galiotų LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. 1 d. 27 p dėl neapmokestinamų pajamų, jei daiktų pardavimo ir daiktų įsigijimo išlaidų skirtumas neviršija 2 500 eurų per mokestinį laikotarpį?

Ačiū iš anksto.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Indrė Kazlauskienė

Regionų koordinatorė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-06-15 11:20

Pagal Jūsų apibūdintą veiklos modelį, akivaizdu, kad tai nėra vienkartinis gyventojo nuosavo turimo turto pardavimas, kuriam galiotų LR Gyventojų pajamų...

Publikavimo data: 2021-06-15 11:20

Pagal Jūsų apibūdintą veiklos modelį, akivaizdu, kad tai nėra vienkartinis gyventojo nuosavo turimo turto pardavimas, kuriam galiotų LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. 1 d. 27 p. Todėl Jūs, norėdama užsiimti minima veikla, turite ją įregistruoti Jūsų pasirinkta forma ir vykdyti buhalterinę apskaitą, kaip tai numato atitinkami LR teisės aktai. Plačiau apie galimas veiklos teisines formas ir jų apmokestinimą rasite mūsų tinklapyje: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/. Vykdant ekonominę veiklą, prekių pirkimo-pardavimo sutartis gali būti sudaryta su fiziniu asmeniu, ši sutartis bus prekių kilmę liudijantis dokumentas. Kur Jūsų atveju geriau registruoti veiklą – Lietuvoje ar Šveicarijoje, turite pasirinkti ir nuspręsti pati, įvertinusi savo lūkesčius ir išanalizavusi abiejų šalių teisės aktus, reglamentuojančius fizinių asmenų ekonominės veiklos vykdymą. Užsiimant mažmenine prekyba ir vykdant buhalterinę apskaitą, būtina turėti prekių įsigijimo dokumentus. Dėl buhalterinės apskaitos vykdymo rekomenduojame kreiptis į šios srities specialistus.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.