...

Planuojame pardavinėti appsą google play ir app store. Kaip geriau sutvarkyti mokestinius reikalus?

Žinių bazė

2014.06.16

Planuojame pardavinėti appsą google play ir app store. Dalį pelno turėsim atiduoti įmonei kurį jį gamino. Kaip geriau sutvarkyti mokestinius reikalus per MB ar kaip fizinis asmuo. Domina mokesčiai, kaip suprantu jei per MB, tai mokestį gaminusiai įmonei galima nurašyti kaip sąnaudas.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-06-16 22:26

Bet kokiu atveju jei ketinate vykdyti minėtą ekonominę veiklą, ją vykdyti privalote kaip apmokestinamasis asmuo, nesvarbu, ar veiksite kaip fizinis...

Publikavimo data: 2014-06-16 22:26

Bet kokiu atveju jei ketinate vykdyti minėtą ekonominę veiklą, ją vykdyti privalote kaip apmokestinamasis asmuo, nesvarbu, ar veiksite kaip fizinis (individuali veikla), ar juridinis (IĮ, MB, UAB ir pan. – priklausomai nuo Jūsų pasirinkimo). Abiem atvejais (kai veiklą vykdo fizinis ir kai juridinis), įsigydami iš programinės įrangos gamintojo TEISĘ PLATINTI programą, įsigyjate ilgalaikį nematerialųjį turtą, kuris prie įmonės sąnaudų galėtų būti priskirtas ne iš karto, o dalimis (būtų amortizuojamas).
  
Skirtumas tas, kad minėtą veiklą vykdant įsteigus juridinį vienetą, remiantis LR Pelno mokesčio įstatymo (toliau – LR PMĮ) 4 str. 5 d., tuo metu, kada būtų faktiškai atsiskaitoma su programinės įrangos tiekėju, pirkėjui (Jums – juridiniam vienetui) atsirastų prievolė išskaičiuoti ir sumokėti 10 proc. pelno mokestį prie pajamų šaltinio. Taigi 10 proc. nuo mokėtinos sumos turėtumėte sumokėti į biudžetą, o likusią sumą – programinės įrangos tiekėjui. Bet, pabrėžiu, tai nedarytų įtakos sąnaudų pripažinimui – sumokėtos lėšos programinės įrangos gamintojui prie sąnaudų būtų priskirtos dalimis per programinės įrangos naudingą tarnavimo laiką įmonėje.

O kokią veiklos formą pasirinkti, reikėtų įvertinti daugiau aplinkybių, ne tik mokestinius aspektus. Individuali veikla pagal pažymą supaprastina patį veiklos administravimą (mažesni atskaitingų institucijų reikalavimai, paprastesnis buhalterinės apskaitos vedimas ir pan.), veiklos išlaidoms pripažinti galima pasirinkti alternatyvią gyventojo individualios veiklos pajamoms tenkančių išlaidų pripažinimo leidžiamais atskaitymais tvarką. Tačiau jei veiklą ruošiatės vykdyti ne vienas(-a), o su partneriu(-e), arba jei veikloje dalyvauti ketinate ne tiesiogiai, o tik kaip savininkas(-ė), jei planuojate investicijų pritraukimą, išorės finansavimą ir pan., panašu, reikėtų rinktis juridinį vienetą.  

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.