...

Pinigų priėmimo kvito naudojimas dirbant pagal individualią veiklą pagal pažymą.

Žinių bazė

2014.06.19

Norėčiau pasiteirauti dirbu pagal individualią veiklą pagal pažymą. Teikiu žemės sklypų matavimų paslaugas, todėl darbas yra tęstinis. Su klientais sudarau sutartį ir noriu paimti iš jų avansą, o galutinis atsiskaitymas užbaigus darbus. Kaip teisingai vesti savo buhalterinę apskaitą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-06-19 16:21

Paėmus avansą reiktų išrašyti pinigų priėmimo kvitą, o galutinai suteikus paslaugą – sąskaitą-faktūrą pilnai paslaugos sumai. Išrašius sąskaitą klientas sumokęs...

Publikavimo data: 2014-06-19 16:21

Paėmus avansą reiktų išrašyti pinigų priėmimo kvitą, o galutinai suteikus paslaugą – sąskaitą-faktūrą pilnai paslaugos sumai. Išrašius sąskaitą klientas sumokęs tik skirtumą tarp jau sumokėtų avansų ir galutinės sumos. Sąskaitoje-faktūroje, žemiau, po išvardintų paslaugų ir sumų, galite atskirai pažymėti, kokia suma jau sumokėta, o kokia likusi.

Savo pajamų-išlaidų žurnale (jei vedate apskaitą pinigų principu) pajamų skiltyje rašote visas gautas pinigų sumas jų gavimo dieną – tiek tarpinius, tiek galutinius apmokėjimus. T.y. gautos pajamos gali nesutapti su išrašytomis sąskaitomis. Metų pabaigoje sudedate visas gautas pinigines sumas – tai ir bus Jūsų pajamos. Iš pajamų galite atimti patirtas išlaidas, jei renkate išlaidų dokumentus arba tiesiog atimti 30% leidžiamų atskaitymų. Gautas skirtumas, tai suma, nuo kurios turėsite sumokėti mokesčius.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.