...

Pastato fasadinės dalies nuoma reklaminiam stendui

Žinių bazė

2013.07.08

Ar komercinės paskirties pastato išorinę sieną galima laikyti nekilnojamuoju turtu ir nuomoti ją taikant nekilnojamojo turto nuomos (ir apmokestinimo) taisykles?
Pastato savininkas privatus asmuo.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-07-08 19:23

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad nekilnojamaisiais daiktais laikomi daiktai, kurie yra nekilnojami pagal prigimtį ir pagal savo prigimtį kilnojami...

Publikavimo data: 2013-07-08 19:23

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad nekilnojamaisiais daiktais laikomi daiktai, kurie yra nekilnojami pagal prigimtį ir pagal savo prigimtį kilnojami daiktai, kuriuos nekilnojamaisiais pripažįsta įstatymai. Nekilnojamieji daiktai pagal prigimtį yra žemės sklypas ir su juo susiję daiktai, kurie negali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą nepakeitus jų paskirties ir iš esmės nesumažinus jų vertės. Statiniai yra nekilnojamieji daiktai. Atitinkamai statinys – tai pastatas arba inžinerinis statinys, turintis laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus. Tuo tarpu pastatu laikomas apdengtas stogu statinys, kurio didžiausią dalį sudaro patalpos – sienomis ir kitomis atitvaromis apribota nustatytos paskirties pastato erdvė. Taigi, pastatas yra nekilnojamasis daiktas, ir Jūsų išdėstytu atveju, rengiantis nuomoti pastato, tai yra nekilnojamojo daikto, sieną, turi būti laikomasi nekilnojamojo turto nuomai nustatytų teisės aktų reikalavimų.

Pažymėtina, kad pastato sienos nuomos paslaugos priskiriamos prie paslaugų, susijusių su nekilnojamaisiais pagal prigimtį daiktais. Mokestiniu laikotarpiu iš tokio sandorio gautos nuomos pajamos gali būti apmokestinamos šiais būdais: 1) jeigu gyventojas nuomoja nekilnojamąjį turtą kitiems gyventojams, nuomotojas gali pats apskaičiuoti ir deklaruoti gautas nuomos pajamas bei nuo jų, mokestiniam laikotarpiui pasibaigus iki kitų kalendorinių metų gegužės 1 dienos sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį; 2) jeigu gyventojas nuomoja nekilnojamąjį turtą juridiniam asmeniui, tai tokios pajamos pagal pajamų mokesčio mokėjimo tvarką yra priskiriamos A klasės pajamoms, kurias išmokėdami juridiniai asmenys apskaičiuoja, išskaičiuoja ir sumoka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį į biudžetą.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.