...

Pajamos kuriant turinį soc. tinklams

Žinių bazė

2020.06.08

Sveiki,

Šiais laikas daug žmonių tuo užsiima ir gauna pajamas iš socialinių tinklų. Kaip pavyzdys, aš filmuoju gamtą ir dalinuosi savo vaizdo medžiaga YouTube arba Facebook platformoje, o už tai gaunu pajamas, pajamos iš rodomų reklamų ant mano vaizdo įrašų.

Kaip reikėtų šią veiklą užregistruoti ir kaip, ką registruoti? Ar reikia būtinai deklaruoti pajamas? Kokie privalomi kriterijai?

Ačiū

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-07-23 10:52

Jūsų atveju labiausiai tinkamos yra dvi verslo formos – tai individuali veikla ir mažoji bendrija (MB). Tačiau rekomenduočiau pradedant vystyti...

Publikavimo data: 2020-07-23 10:52

Jūsų atveju labiausiai tinkamos yra dvi verslo formos – tai individuali veikla ir mažoji bendrija (MB). Tačiau rekomenduočiau pradedant vystyti verslą rinktis individualią veiklą pagal pažymą, kurios registravimas nieko nekainuoja, įregistravimas ir išregistravimas trunka 1 d.d., apskaita paprasta, o jei pirmas registruojamas verslas – galima pasinaudoti VSD atostogomis metus laiko. Asmuo, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, turi pildyti pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą, taip pat prekių ar paslaugų pirkėjams privalo išduoti vieną iš apskaitos dokumentų: sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą arba kasos aparato kvitą. Detalesnė informacija nustatyta gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklėse, kurias rasite čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.93C3137C99BF/asr Daugiau informacijos apie šių teisinių formų skirtumus ir mokesčius rasite: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/individuali-veikla-pagal-pazyma/ https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/mazosios-bendrijos-ir-individualios-veiklos-pazymos-palyginimas/ https://www.vmi.lt/cms/nuolatiniu-lietuvos-gyventoju-iregistravimas Taip pat įdedu nuorodą į individualios veiklos skaičiuoklę: https://www.tax.lt/skaiciuokles/individualios_veiklos_mokesciu_skaiciuokle

Ekspertai

Sandra Barzdienė

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.