...

Pajamos iš JAV veikiančios platformos pagal W-8BEN formą

Žinių bazė

2021.07.28

Sveiki, planuoju rašyti straipsnius į “medium.com” platformą ir už tai gauti atlygį pagal W-8BEN formą. Ar šią veiklą įforminti kaip individualią veiklą? Jei taip, kokiu kodu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2021-09-29 11:49

Kai gyventojas parduoda savo kūrybinį produktą – užsakomąjį straipsnį - ir gauna atlygį pagal su kitu užsakovu sudarytą sutartį, būtų...

Publikavimo data: 2021-09-29 11:49

Kai gyventojas parduoda savo kūrybinį produktą – užsakomąjį straipsnį - ir gauna atlygį pagal su kitu užsakovu sudarytą sutartį, būtų galima laikyti, kad jis gauna autorinį atlyginimą, jeigu toks kūrinys pagal Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatas laikomas autorių teisės objektu. Mokesčių požiūriu, pajamų, gautų pagal autorinę sutartį, apmokestinimui gyventojų pajamų mokesčiu įtakos turi aplinkybė, ar vykdoma kūrybinė veikla atitinka individualios veiklos požymius, ar tai atsitiktinio, vienkartinio pobūdžio paslaugos. Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau - GPMĮ) 2 straipsnio 7 dalyje individuali veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė arba gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Todėl, jeigu Jūsų planuojama vykdyti veikla (užsakomųjų straipsnių rašymas) atitiktų GPMĮ 2 straipsnio 7 dalyje išvardintus individualios veiklos požymius, tai galėtumėte ją vykdyti įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Jei nuspręsite veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, tai ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną turėtumėte Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti prašymo REG812 formą, joje nurodant norimos vykdyti veiklos rūšies kodą pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (toliau – EVRK). Konsultacijas dėl gyventojo faktiškai vykdomos veiklos rūšies kodo pagal EVRK teikia Lietuvos statistikos departamentas, Gedimino pr. 25, Vilnius, tel. (8 5) 236 4736 (interneto svetainė www.stat.gov.lt).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.