...

Nuomuojamos patalpos biurui, kas atsakingas?

Žinių bazė

2014.02.27

Mūsų įmonė nuomojasi patalpas biurui, mes nesame jų savininkai. Ar reikia draustis? Kas būtų atsakingas už žalą, jei, pavyzdžiui, patalpose kiltų gaisras?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Arūnas Raziūnas

Verslo rizikų vadovas / AB "Lietuvos draudimas"

Publikavimo data: 2014-02-27 12:14

Kad apsaugotumėte savo įmonę nuo finansinių nuostolių, nuomojantis patalpas patariame rinktis civilinės atsakomybės draudimą dėl 2 svarbių priežasčių: 1. Pagal...

Publikavimo data: 2014-02-27 12:14

Kad apsaugotumėte savo įmonę nuo finansinių nuostolių, nuomojantis patalpas patariame rinktis civilinės atsakomybės draudimą dėl 2 svarbių priežasčių:

1. Pagal LR Civilinį kodeksą patalpų nuomininkas yra atsakingas už žalą, padarytą išsinuomotoms ir greta esančioms patalpoms. Tai reiškia, kad jei jūsų nuomojamose patalpose kils gaisras ir išplis į kaimynines patalpas, tuomet nuostolius privalėsite atlyginti ne tik išsinuomotų patalpų savininkui, bet ir kitiems žalą patyrusiems patalpų savininkams.

2. Taipogi verta atidžiai perskaityti nuomos sutartį, kurioje jūsų nuomojamų patalpų savininkas gali būti nurodęs papildomų sąlygų, už ką esate atsakingas pagal sutartį.

Mūsų duomenys rodo, kad būtent ugnis sukelia didžiausius nuostolius, tačiau dažniausiai pasitaikanti žala – patalpų užpylimas vandeniu (vidutinė žala 6 000 – 8 000 Lt). Be to, žala gali būti padaroma ne tik turtui, bet ir asmens sveikatai. Dėl jūsų nenuvalytų takelių, slidžių laiptų ar neapšviestų koridorių žalą patyręs asmuo gali kreiptis į jus su reikalavimu atlyginti patirtus nuostolius sveikatai.

Pasirinkę civilinės atsakomybės draudimą, užsitikrinsite savo įmonei finansinę apsaugą nuo dažnai pasitaikančių nemalonių netikėtumų kaip, pavyzdžiui, gaisrai dėl elektroninių prietaisų gedimų, užpylimai dėl trūkusių santechnikos įrenginių, klientų ar praeivių kritimai dėl nenuvalytų takų, transporto priemonių sugadinimai ar praeivių sužalojimai dėl kritusių varveklių ar sniego sankaupų, už kurių valymą esate atsakingas.

Ekspertai

Arūnas Raziūnas

Arūnas Raziūnas

Verslo rizikų vadovas / AB "Lietuvos draudimas"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.