Nuo ko pradėti norint atidaryti savo orginalių sportinių drabužių parduotuvę?
2013.12.23
Planuoju nuomuotis patalpas, siųstis orginalius drabužius iš JK ir jais prekiauti. Nuo ko man visa tai pradėti, kur kreiptis, kokie būtini dokumentai, būtų gerai trumpai ir aiškiai/ Ačiū 🙂
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Paulius Putrimas
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”
Publikavimo data: 2013-12-23 01:55
Siekiant vykdyti Jūsų nurodyta veiklą būtina įsteigti juridinį asmenį arba įregistruoti individualią veiklą. Renkantis veiklos formą reikėtų atsižvelgti į keletą...
Publikavimo data: 2013-12-23 01:55
Siekiant vykdyti Jūsų nurodyta veiklą būtina įsteigti juridinį asmenį arba įregistruoti individualią veiklą. Renkantis veiklos formą reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų, tokių kaip veiklos pobūdis, turimo kapitalo dydis, atsakomybės apimtis, veiklos organizavimo struktūra ir kita. Remiantis išvardintais kriterijais galima įregistruoti individualią veikla, įsteigti individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę ar mažąją bendriją.
Pažymėtina, jog individualiai įmonei įsteigti nereikia įstatinio kapitalo, jai taikomos supaprastintos buhalterinės apskaitos taisyklės, nebūtina sudaryti finansinės atskaitomybės, pakanka užpildyti mokesčių deklaraciją. Tačiau, individuali įmonė yra neribotos atsakomybės juridinis asmuo, kurios savininkui taikoma neribota turtinė atsakomybė, t.y. už įmonės skolas savininkas atsako visu savo turtu. Mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys, kurių savininkai (akcininkai) už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Mažajai bendrijai nenustatytas minimalus įstatinis kapitalas, reikalaujama mažesnių steigimo išlaidų, jos valdymas yra paprastesnis nei uždarosios akcinės bendrovės; mažajai bendrijai taikomi supaprastinti apskaitos reikalavimai. Mažoji bendrija nuo uždirbto pelno moka 15 % arba 5 % pelno mokestį. Jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1000000 Lt, taikomas 5% pelno mokesčio tarifas. Tačiau nuo 2015 m. sausio 1 d. atsiras prievolė už kiekvieną bendrijos narį mokėti privalomojo sveikatos draudimo bei privalomojo socialinio draudimo mokesčius.
Individualios veiklos vykdymas pagal pažymą labiausiai tinka smulkiam verslui, ypač jei planuojama veikla nėra labai rizikinga, neplanuojate turėti verslo partnerių ar samdyti daug darbuotojų, taip pat neturint didelio pradinio kapitalo. Būtina pažymėti, kad individualios veiklos pagal pažymą atveju nustatyta paprastesnė lyginat su juridinio asmeniu veiklos nutraukimo procedūra, paprastesnė buhalterinė apskaita. Vykdant prekių pardavimo veiklą pagal pažymą pajamos apmokestinamos 5 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifu, iš gautų pajamų sumos atimant visas Jūsų vykdomos veiklos metu patirtas išlaidas (jeigu turite išlaidas pagrindžiančius dokumentus) arba atimant fiksuotą 30 proc. dalį nuo visos pajamų sumos (tokiu atveju nereikia išlaidas pagrindžiančių dokumentų), t. y. GPM taikomas „grynajam pelnui“, kuris liko atėmus iš gautų pajamų paslaugų suteikimo išlaidas. Atkreiptinas dėmesys, kad vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą, plečiantis, įdarbinant daugiau žmonių ar ketinant pritraukti partnerių bei papildomą finansavimą, bus susiduriama su jos galimybių ribomis. Taigi atsižvelgiant į išdėstytus kriterijus, galite pasirinkti, kokia verslo forma norite vykdyti savo pasirinktą veiklą.
Būtina pažymėti, kad remiantis Vyriausybės nutarimu 2011 m. birželio 11 d. Nr. 697 patvirtintomis mažmeninės prekybos taisyklėmis, pardavėjui draudžiama parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais. Dokumentais patvirtinančiais prekių įsigijimą yra laikomi raštinės prekių pirkimo – pardavimo sutartys, PVM sąskaitos – faktūros. Taip pat draudžiama parduoti prekes, nepaženklintas teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių ženklinimo tvarką nustato Prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 170 patvirtintos Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės. Atkreiptinas dėmesys kad Lietuvos Respublikoje galiojantys įstatymai nenustato pareigos prekių pardavėjui turėti kokius nors papildomus dokumentus, išskyrus nurodytus aukščiau. Tai pat pažymėtina, kad pardavėjas taip pat turi pareigą užtikrinti parduodamų prekių saugumą, kaip tai nustatyta Produktų saugos įstatyme.
Remiantis Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 40 str., taip pat Europos parlamento ir tarybos direktyva 2008/95/EB, asmuo gali prekiauti prekėmis pažymėtomis kitam asmeniui priklausančiu prekės ženklu tik tuo atveju, jeigu prekės yra išleistos į Europos Bendrijos rinką su prekių ženklo savininko sutikimu ir nėra suklastotos. Atsižvelgiant į tai, įsigijus prekes yra būtina įsitikinti, kad jos yra teisėtai išleistos į rinką, t.y. gauti dokumentus patvirtinančius, kad pats prekių gamintojas ar jo atstovas perdavė prekes į rinką.