...

Noriu prekiauti maisto prekėmis Lietuvoje pirktomis kitose ES šalyse

Žinių bazė

2013.06.14

Gyvenu Ispanijoje, čia turiu parduotuvę. Norėčiau atidaryti ispaniškų prekių parduotuvę Lietuvoje arba teikti prekes kitoms parduotuvėms, t.y. užsiimti didmena.

Pirkčiau prekes be PVM, vežu į Lietuva ir kas toliau? Kokie moeksčiai, jei parduodu prekes kitai įmonei, kokią sąskaitą faktūrą turiu pateikti? Ar privalau steigti įmonę ir Lietuvoje, samdyti buhalterę? O jei prekes tieksiu į savo parduotuvę, kaip tuomet sumokėti mokesčius?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-06-14 12:44

Remiantis Buhalterinės apskaitos įstatymo 12 str., Ispanijos įmonė, parduodama prekes Lietuvos įmonei, pardavimo faktą privalo fiksuoti dokumentu, turinčiu visus tam...

Publikavimo data: 2013-06-14 12:44

Remiantis Buhalterinės apskaitos įstatymo 12 str., Ispanijos įmonė, parduodama prekes Lietuvos įmonei, pardavimo faktą privalo fiksuoti dokumentu, turinčiu visus tam dokumentui privalomus rekvizitus. Jeigu Ispanijos įmonė yra pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtoja, pardavimo metu išrašo PVM sąskaitą faktūrą, jei ne – sąskaitą faktūrą.

Dėl prievolės: neprivaloma steigti įmonės čia, Lietuvoje, kai prekės būtų tiekiamos Lietuvos įmonėms. Ispanijos įmonė, parduodanti prekes Lietuvos įmonėms, mokesčius moka Ispanijoje.

Jeigu ketinate turėti savo parduotuvę čia, Lietuvoje, tuomet, remiantis Pridėtinės vertės įstatymo 71 str. 1 d., Ispanijos įmonė, įvežanti prekes į savo parduotuvę, nuo pat ekonominės veiklos pradžios Lietuvoje privalo registruotis į PVM mokėtojų registrą Lietuvoje.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.