...

Noriu nuomoti momentinį fotoaparatą. Ką reikia daryti norint užsiimti tokia veikla?

Žinių bazė

2016.11.30

Ar turiu registruoti mokesčių inspekcijoje veiklą arba išsiimti verslo liudijimą? Ar reikia turėti specialias patalpas, ar galiu laikyti fotoaparatą namuose? Ar turiu registruoti buhalterinius duomenis ir prašyti sąsk.faktūrų iš prekybininkų, iš kurių pirksiu fotoaparatą ir plokšteles? Koks užstatas leistinas nuomojant momentinį fotoaparatą?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Auksė Vizbarienė

Atstovė regione / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-11-30 00:12

Momentinio fotoaparato nuomą galima teikti įsigijus verslo liudijimą. Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje tokia veikla įvardyta kaip asmeninių ir namų ūkio...

Publikavimo data: 2016-11-30 00:12

Momentinio fotoaparato nuomą galima teikti įsigijus verslo liudijimą. Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje tokia veikla įvardyta kaip asmeninių ir namų ūkio reikmenų, išskyrus autovizualinius kūrinius ir garso įrašus. Tokiai veiklai nekeliama papildomų reikalavimų, tokių kaip leidimų ar specialių patalpų turėjimas. Prieš užsiimant šia veikla, reikėtų apsvarstyti galimybę parengti saugaus naudojimosi išnuomotais daiktais taisykles, su kuriomis  būtų supažindinami nuomininkai, taip pat apgalvoti  draudimo klausimus ir užtikrinti  tinkamą daiktų techninę būklę bei saugumą. Be to pravartu  su nuomininkais sudaryti saugaus elgesio naudojantis  išnuomotais daiktais sutartį, kuria nuomininkas įsipareigotų laikytis nustatytų saugaus elgesio taisyklių. Užstato dydis nėra reglamentuotas.

Dėl Verslo liudijimo išdavimo reikia kreiptis į asmens gyvenamosios vietos valstybinę mokesčių inspekciją (VMI ) arba elektroniniu būdu per Mano VMI sritį. Verslo liudijimas gali būti išduodamas asmens pageidaujamam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip 1 kalendoriniams metams ir ne trumpiau kaip 5 dienoms, išskyrus prekybos verslo liudijimus (prekybos verslo liudijimai gali būti išduodami 1 ar kelioms dienoms, arba ilgesniam laikotarpiui, tačiau negali viršyti 1 kalendorinių metų).

Informaciją apie verslo liudijimo išdavimą/pratęsimą/nutraukimą rasite čia. 
Įsigijus verslo liudijimą veiklos apskaita yra itin paprasta. Asmenys, kurie veiklos pajamoms apskaityti nenaudoja kasos aparato, turi pildyti pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą. Esant pirkėjo pageidavimui, privaloma išrašyti pirkimo-pardavimo kvitus. Išsamiau su apskaitos tvarka galite susipažinti gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus, buhalterinės apskaitos taisyklėse.

Aktualią informaciją, susijusią su verslo liudijimu rasite čia.

Ekspertai

Auksė Vizbarienė

Auksė Vizbarienė

Atstovė regione / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.