...

Naudotų padangų importas į LT iš JAV

Žinių bazė

2014.03.02

Sveiki,

Norime importuoti naudotas padangas iš JAV. Kokie būtų muitai, mokesčiai ir kita reikalinga dokumentacija norint įvežti naudotas padangas į LT? Kokia būtų geriausia veiklos vykdymo forma?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-03-02 23:04

Importuojant prekes yra mokamas muitas ir pridėtinės vertės mokestis (PVM). Mokėtini importo muitai yra nustatomi remiantis Bendruoju muitų tarifu. Bendrąjį...

Publikavimo data: 2014-03-02 23:04

Importuojant prekes yra mokamas muitas ir pridėtinės vertės mokestis (PVM). Mokėtini importo muitai yra nustatomi remiantis Bendruoju muitų tarifu. Bendrąjį muitų tarifą be kita ko sudaro ir kombinuotoji prekių nomenklatūra (toliau – KN), kaip nustatyta 1987-07-23 Tarybos reglamente (EEB) Nr. 2658/87. 2014 m., apskaičiuojant importo muitų bei mokesčių dydį yra taikoma KN versija, patvirtinta 2013-10-01 Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) Nr. 1001/2013. Žinodami prekės kodą, galite rasti Jus dominančią informaciją apie prekės importo sąlygas LITAR sistemoje (adresas http://litarweb.cust.lt ).
Pažymėtina, kad teisės aktai nenumato prievolės turėti leidimus, licencijas, kad vykdyti naudotų padangų importą iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatymas nustato, kad naudotos padangos, sveriančios daugiau kaip 3 kg, kurios nėra bet kokio kito pagaminto ar įvežto (importuoto) į Lietuvos Respublikos teritoriją gaminio sudedamoji dalis, be kurios gaminys negali būti naudojamas pagal paskirtį, yra mokesčio už aplinkos teršimą objektas, kuriam nustatytas tarifas sudaro 0,36 Lt už 1 kg.
Atkreipiame dėmesį, kad pradėjęs naudotų padangų, sveriančių daugiau kaip 3 kg, tiekimą Lietuvos Respublikos vidaus rinkai, importuotojas turi užsiregistruoti Gamintojų ir importuotojų sąvade per tris mėnesius nuo šių gaminių tiekimo pradžios. Registravimosi procedūra yra reglamentuota 2009-05-27 Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-291 patvirtintose Gamintojų ir importuotojų registravimo taisyklėse.

Remiantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi (EVRK 2 red.) ir nurodytomis faktinėmis aplinkybėmis, galima Variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų didmeninė prekyba (EVRK kodas 45.31) ir Variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų mažmeninė prekyba (EVRK kodas 45.32).  Taigi, gyventojas gali vykdyti individualią veiklą pagal pažymą arba įsigyti verslo liudijimą. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002-11-19 nutarimu Nr. 1797 patvirtintame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše yra nurodyta, kad turint verslo liudijimą galima verstis veikla Prekyba tik ne maisto produktais, į kurią patenka EVRK klasė 45.32. Vykdant veiklą įsigijus verslo liudijimą, fiksuoto dydžio pajamų mokestis nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos, mokamas iš anksto. Fiksuotus pajamų mokesčio dydžius tvirtina kiekviena savivaldybė atskirai. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, nagrinėjamu atveju individualios veiklos pajamoms būtų taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas.

Siekdami užsiimti aukščiau nurodyta veikla, Jūs taip pat galite įsteigti juridinį asmenį. Tiek uždaroji akcinė bendrovė, tiek mažoji bendrija būtų tinkamos formos tokiai veiklai, tačiau norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į mažąją bendrija (MB). MB – tai ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, kurio visi nariai yra fiziniai asmenys. Steigiant MB nėra nustatytas minimalus kapitalo dydis. MB steigėjai savo nuožiūra gali apsispręsti dėl į MB įnešamų įnašų, kurie gali būti tiek piniginiai, tiek nepiniginiai. MB nariai neturi darbo santykių su MB. Taip pat MB narys turi teisę gauti kaip avansu išmokamą pelną MB lėšų savo asmeniniams poreikiams, bei MB pelno dalį už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.