...

Mokesčiai pagal individualią veiklą pagal pažymą

Žinių bazė

2013.11.21

Sveiki,
Atidarysiu e-parduotuvę ir prekiausiu sendaikčiais per PayPal sistemą.
Kai kurių daiktų pirkimo dokumentų neturiu, todėl ,kaip supratau, jiems taikyti reikia alternatyvų apmokestinamųjų pajamų apskaičiavimo būdą.
Bet turiu daiktų už kuriuos atsiskaičiau per PayPal, e-bankininkystė ir galiu ištraukti išrašus.
Individualios veiklos dar NE įregistravęs.

Klausimai:
1. PVZ. pirkau daiktą prieš tris metus, o parduodu po trijų metų įregistravęs Individualią veiklą. Ar galiu to daikto pirkimo išlaidas priskirti patirtoms išlaidom jei turiu tai patvirtinančius dokumentus?
2. Jeigu vienų daiktų turiu pirkimo dokumentus, o kitų neturiu, ar galima taikyti du skirtingus išlaidų fiksavimo budus apskaitos žurnale?
3.Ar galima išlaidoms priskirti atsiskaitymus už kurą?

Iš anksto dėkoju už atsakymus

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-11-21 10:11

Gyventojas, vykdydamas individualią veiklą pagal pažymą, vesdamas apskaitą ir skaičiuodamas apmokestinamąjį pelną, išlaidas pripažinti leidžiamais atskaitymais gali 2 būdais: 1)...

Publikavimo data: 2013-11-21 10:11

Gyventojas, vykdydamas individualią veiklą pagal pažymą, vesdamas apskaitą ir skaičiuodamas apmokestinamąjį pelną, išlaidas pripažinti leidžiamais atskaitymais gali 2 būdais:

1) iš faktiškai gautų ar uždirbtų pajamų, susijusių su būtent ta individualia veikla, atimti faktiškai patirtas išlaidas (išlaidų dalis, tenkanti per mokestinį laikotarpį gautoms ar uždirbtoms pajamoms).

2) iš faktiškai gautų ar uždirbtų pajamų, susijusių su būtent ta individualia veikla, atimti 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų sumos (šį būdą galima rinktis, apskaičiuojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių rezultatą). Pasirinkus šį būdą, leidžiamais atskaitymais laikomą sumą nereikalaujama faktines išlaidas pagrįsti atitinkamais dokumentais. Ši alternatyvi leidžiamų atskaitymų pripažinimo tvarka netaikoma, kai individualios veiklos pajamas ar jų dalį gyventojas gauna iš su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusio asmens.

1. Iš mokesčių administratoriaus nėra apribojimų, kad gyventojas, vykdydamas individualią veiklą pagal pažymą, negali parduoti anksčiau įsigyto daikto. Todėl prekės įsigijimo dokumentą, kuris nors ir išrašytas anksčiau, nei Jūs pradėjote vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, į apskaitą traukti galite. Svarbiausia, kad iš visų išlaidas pagrindžiančių dokumentų turėtų būti galima nustatyti ūkinės operacijos turinį.

2. Vykdydami individualią veiklą pagal pažymą visam mokestiniam laikotarpiui turite pasirinkti vieną leidžiamų atskaitymų pripažinimo tvarką ir ją taikyti visą mokestinį laikotarpį visoms ūkinėms operacijoms iš tos pačios individualios veiklos.

3. Taip, galima. Tik išlaidos turi būti skirtos individualiai veiklai vykdyti ir pajamoms iš jos uždirbti, be to, turite tureti, kaip minėjau aukščiau, išlaidas pagrindžiančius dokumentus, iš kurių galima nustatyti ūkinės operacijos turinį .

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.