...

Mokesčiai, kuriuos turi mokėti pensininkas (individuali veikla)

Žinių bazė

2020.03.12

Jeigu dirbsiu su individualios veiklos pažymėjimu, kaip mokėsiu mokesčius? Esu pensininkas, darbą atliksiu ne pastoviai, o kartas nuo karto, kai bus užsakymas iš firmos. Ar mokesčiai priklauso nuo uždirbtų pajamų, ir kiek procentų mokėsiu 5 proc. ar 15 proc., nuo ko tai priklauso? Ar gali tuos 5 proc. mokėti darbdavys? Gal galima pagal nuorodą kur nors paskaityti aiškiau, nes išsamaus atsakymo neradau.
Dėkoju už jūsų sugaištą laiką.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-04-22 11:47

Gyventojas, taip pat ir pensininkas, laikomas vykdančiu individualią veiklą ir turi ją įregistruoti, jeigu jo veikla yra savarankiška, kuria versdamasis...

Publikavimo data: 2020-04-22 11:47

Gyventojas, taip pat ir pensininkas, laikomas vykdančiu individualią veiklą ir turi ją įregistruoti, jeigu jo veikla yra savarankiška, kuria versdamasis siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, nuo gautų (uždirbtų) pajamų reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį, kuris apskaičiuojamas nuo metinių apmokestinamųjų individualios veiklos pajamų (iš metinių individualios veiklos pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus). Kokios išlaidos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, nustatyta Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 18 straipsnyje, tai su individualios veiklos pajamomis susijusios faktiškai patirtos ir dokumentais pagrįstos išlaidos, o jei pajamos gaunamos ne iš darbdavio (t.y. asmens, su kuriuo sudaryta darbo sutartis), veiklos leidžiamiems atskaitymams galima priskirti 30 proc. individualios veiklos pajamų, nepagrindžiant jų dokumentais. Apmokestinamosios individualios veiklos pajamos apmokestinamos, taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą ir iš apskaičiuotos pajamų mokesčio sumos atėmus mokesčio kreditą. Jeigu individualios veiklos apmokestinamosios pajamos neviršija 20 000 eurų per metus, faktiškai apskaičiuota pajamų mokesčio suma sudaro 5 proc. apmokestinamųjų pajamų, o šioms pajamoms viršijus 20 000 eurų, t. y., didėjant, pajamų mokesčio suma didėja, kol pasiekia nekintantį 15 proc. mokesčio tarifą (kai apmokestinamosios pajamos yra 35 000 eurų ir daugiau). Pajamų mokestį reikia sumokėti pasibaigus kalendoriniams metams iki gegužės 1 d. Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) pateikiant metinės pajamų deklaracijos GPM311 formą. Išmokant individualios veiklos pajamas, nuo išmokamų pajamų mokėtiną pajamų mokestį nėra draudžiama sumokėti kito asmens lėšomis (pvz., užsakovo, darbdavio). Tačiau, kitam asmeniui už gyventoją sumokėjus pajamų mokestį, nėra mažinamos apmokestinamosios pajamos, taikant lengvatas. Informacija apie individualios veiklos įregistravimą, veiklą vykdančio gyventojo mokestines prievoles, buhalterinę apskaitą, leidžiamus atskaitymus, pajamų apmokestinimą ir kt. pateikta leidinyje „Individualios veiklos, vykdomos pagal pažymą, ypatumai“, kurį galite rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt > Konsultacinės medžiagos katalogas > Leidiniai > Gyventojų pajamų mokestis > Individuali veikla ir verslo liudijimai.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.