...

Mokesčiai, kuriuos privalo mokėti ūkininkas pirmą kartą

Žinių bazė

2016.12.01

Ūkis įkurtas 2016 m. kovo mėnesį, tačiau ūkininkas yra dirbantis Valstybės tarnautojas, jo žmona kuri įtraukta į kaimo verslo registrą nedirba. Jie kartu augina 7 metų vaiką, kuris mokosi mokykloje. Pajamų negauta, o pirktas kultivatorius ir agro plevelė, kuri jau panaudota augalų apsaugai. Kokius dokumentus ir kur turi pateikti ūkininkas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-12-01 21:09

Gyventojas, užsiimantis žemės ūkio veikla, Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) požiūriu yra laikomas vykdančiu individualią veiklą....

Publikavimo data: 2016-12-01 21:09

Gyventojas, užsiimantis žemės ūkio veikla, Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) požiūriu yra laikomas vykdančiu individualią veiklą. Neįsiregistravus ir nesant prievolės registruotis pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, gyventojo gautos pajamos iš žemės ūkio veiklos pagal GPMĮ 17 str. 1 d. 23 punktą priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms. Tokiu atveju visos patirtos išlaidos (konkrečiu atveju, kultivatoriaus ir agroplėvelės įsigijimo išlaidos) gautoms pajamoms įtakos neturi. Nors ir negavus pajamų iš žemės ūkio veiklos, ūkininkas, esantis valstybės tarnautoju, pateikdamas Valstybinei mokesčių inspekcijai Metinės pajamų deklaracijos GPM308 formą, privalo užpildyti ir GPM308V priedą –  Individualios veiklos pajamos. 

Individualią (įskaitant žemės ūkio) veiklą vykdančiam gyventojui į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (toliau – SODRA) biudžeto sąskaitą privalu mokėti privalomojo sveikatos draudimo bei valstybinio socialinio draudimo įmokas. Šias įmokas administruoja ir konsultacijas teikia vienas administratorius − SODRA. Informaciją šiais klausimais galima rasti interneto svetainėje www.sodra.lt, konsultacijos teikiamos telefonu 1883.
Daugiau informacijos apie gyventojo, vykdančio individualią žemės ūkio veiklą, mokestines prievoles, buhalterinės apskaitos tvarkymą ir kt. galima rasti interneto svetainėje www.vmi.lt, skyrelyje Gyventojams→ Konsultacinės medžiagos katalogas→ Gyventojų pajamų mokestis→ Ūkininkai.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.