...

Medienos gaminių gamyba bei nuoma

Žinių bazė

2013.11.25

Sveiki,
Norėčiau Jūsų paklausti kokių dokumentų reikia norint norint pradėti gaminti gaminius iš medienos (laiptai, durys, statai ir t.t)? Be to norėčiau tuo pačiu tam tikrus gaminius nuomoti(mobilius kubilus, pirtis). Kokią veiklos formą geriausią būtų įteisinti? Ačiū už atsakymą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2013-11-25 08:57

Lietuvos Respublikoje ūkinę komercinę veiklą vykdyti galima šiomis formomis: vykdant individualią veiklą arba steigiant juridinį asmenį. Individuali veikla gali būti...

Publikavimo data: 2013-11-25 08:57

Lietuvos Respublikoje ūkinę komercinę veiklą vykdyti galima šiomis formomis: vykdant individualią veiklą arba steigiant juridinį asmenį.

Individuali veikla gali būti vykdoma turint verslo liudijimą arba veiklą vykdant pagal pažymą.

Veiklų, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą, sąrašas yra patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. Nutarimu Nr. 1797. Pažymėtina, kad Jūsų nurodytos veiklos yra įtrauktos veiklų, kuriomis galima verstis turint liudijimą, sąrašą, todėl veiklą galite vykdyti įsigijant verslo liudijimą.
Norint įsigyti verslo liudijimą, apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui pateikiami šie dokumentai:
– prašymas (jame nurodoma, kurios veiklos rūšies verslo liudijimą norima įsigyti, ir laikotarpis, kuriam norima įsigyti verslo liudijimą, taip pat veiklos vieta, kai norima įsigyti verslo liudijimą verstis veikla, kuri pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą);
-Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė, pasas ar kitas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.
Taip pat iki verslo liudijimo išdavimo turi būti sumokėtas fiksuotas pajamų mokestis, kuris kiekvienoje savivaldybėje yra skirtingas ir kasmet gali keistis.
Atkreiptinas dėmesys, kad išduotas prekybos verslo liudijimas suteikia teisę parduoti prekes tik gyventojams, išduotas gamybos ir paslaugų verslo liudijimas suteikia teisę parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas ne tik gyventojams, bet ir juridiniams asmenims (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą), jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos pajamos nėra didesnės kaip 15.500 Lt per mokestinį laikotarpį (į šią sumą yra įskaičiuojamos iš juridinių asmenų gautos visuose verslo liudijimuose nurodytų rūšių veiklos pajamos).  Be to, asmenims vykdantiems veiklą pagal verslo liudijimą, yra nustatytas apribojimas, t.y. savos gamybos prekės ir paslaugos negali būti teikiamos ta pačia veikla užsiimančiai įmonei ar kitam juridiniam asmeniui.

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą nurodytų apribojimų nėra nustatyta. Prieš pradedant vykdyti individualią veiklą, gyventojas apie tai turi informuoti mokesčių administratorių. Įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro prašymo forma FR0792 turi būti pateikta apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui pagal asmens gyvenamąją vietą.
Vykdant individualią veiklą Jūs asmeniškai atsakysite savo turtu už visas prievoles, prisiimtas vykdant veiklą.

Kaip minėta, Jūsų nurodytos veiklos gali būti vykdomos steigiant juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Individuali įmonė nuo mažosios bendrojos ir uždarosios akcinės bendrovės skiriasi tuo, kad indiviualios įmonės akcininkas atsako už įmonės prievoles, o mažųjų bendrovių savininkų bei uždarųjų akcinių bendrovių akcininkų atsakomybė yra ribota, paprastai  savininkai ir akcininkai už įmonių prievoles neatsako. Paminėtina ir tai, kad uždarajai akcinei bendrovei įsteigti yra reikalingos lėšos įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 10.000 Lt), tuo tarpu steigiant individualią įmonę ar mažąją bedriją reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatyme nėra numatyta. Be to, tiek individualios įmonės, tiek mažosios bendrijos buhalterinę apskaitą gali tvarkyti ir pats įmonės savininkas ar bendrijos narys, o uždarosios akcinės bendrovės tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.
Taigi, patraukliausia veiklos forma pradedant verslą turbūt būtų mažoji bendrija, kadangi šio juridinio asmens savininko atsakomybė yra apribota, o ir savininkų įnašams dydžiui nėra taikomi jokie apribojimai.
Visus nurodytus juridinius asmenis galima steigti eleltroniniu būdu per VĮ “Registro centras” interneto svetainę www.kada.lt.
Jūsų nurodytoms veikloms vykdyti nereikalinga licencija ar leidimas, tačiau reikėtų atkreiptį dėmesį į tai, kad Jūsų darbuotojų darbo vietos turi atitikti Lietuvos Darbo kodekse, Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo, kitų teisės aktų reikalavimus.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.