...

MB pirkimai iš fizinio asmens grynaisiais

Žinių bazė

2022.09.26

Smulki įmonė MB ne PVM mokėtojas perka prekę iš fizinio asmens. Fizinis asmuo nori gauti už prekes grynaisiais. Ar įmonė gali nusiimti iš kortelės grynais ir atsiskaityti su fiziniu asmeniu už prekes, kad po to nebūtų taip, kad, neva, MB narys išsiėmė pinigus savo reikmėm ar pelną ir yra apmokestinamas?
Kaip tai įforminti? Ar užtenka pirkimo-pardavimo sutarties?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2022-10-19 13:02

Kokiu būdu, grynaisiais pinigais ar pavedimu, Mažoji bendrija (toliau – MB) turi atsiskaityti su fiziniu asmeniu už įsigyjamas prekes, reglamentuota...

Publikavimo data: 2022-10-19 13:02

Kokiu būdu, grynaisiais pinigais ar pavedimu, Mažoji bendrija (toliau – MB) turi atsiskaityti su fiziniu asmeniu už įsigyjamas prekes, reglamentuota nėra. Jeigu MB perka prekes iš fizinio asmens, kuris nėra MB narys, išmokėtos lėšos už įsigyjamas prekes, negali būti laikoma kaip MB nario gautomis pajamomis, nepriklausomai, kad atsiskaitymas už prekes yra grynaisiais pinigais. Jeigu MB prekes įsigytų iš fizinio asmens, kuris prekių pardavimui yra įregistravęs individualią veiklą, apskaitos dokumentą turi išrašyti pats veiklą vykdantis gyventojas. Jeigu fizinio asmens (pardavėjo) veikla vykdoma pagal verslo liudijimą, gyventojas, įmonei paprašius turi išrašyti prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą FR0508 forma. Tačiau, jeigu veikla vykdoma įregistravus individualią veiklą pagal pažymą, gyventojas privalo išrašyti sąskaitą – faktūrą, o MB paprašius ir pinigų priėmimo kvitą. Jeigu MB prekes įsigytų iš fizinio asmens, kuris nevykdo individualios veiklos, tai MB tokių prekių įsigijimą galėtų pagrįsti pirkimo - pardavimo sutartimi bei pinigų sumokėjimo dokumentais.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.