...

MB narių apmokestinimas

Žinių bazė

2013.11.07

Pagal darbo sutartį dirbu valstybinėje įstaigoje. El. būdu įkūriau MB dėl kitos veiklos. Šiuo metu noriu keisti nuostatus priimant į MB 3 narius, ir prasidėjo kas tik gali nutikti : el būdu pakeitimų negalima daryti nuostatuose MB, o tai reiškia mitui jog steigimas pigus – galas, nes reikės sumokėti notarui ; grėsmė jog reikės mokėti sodrai nuo kiekvieno nario nepriklausomai ar įmonė turi ar turės pelno ( pajamos -sąnaudos yra pelnas). kaip ir komentavote, MB nariui yra išmokama iš pelno t.y. kaip dividendus UAB. Iš pelno gali būti ir nemokamas atlygis , o investuojama į įmonę, juk apskaita kaip UAB pagal kaupimo principą Tai kodėl visi MB nariai turintys darbo sutartis kitose įmonėse turi būti 2x apmokestinti sodra, o dar prakalbio ir apie darbdavio sodros mokestį neesant darbo santykiams . Juk dvigubo apmokestinimo ES nėra.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-11-07 10:05

Pagal Mažųjų bendrijų įstatymo (Žin., 2012, Nr. 83-4333, toliau – MBĮ) nuostatas mažosios bendrijos (toliau – MB) narys iš MB...

Publikavimo data: 2013-11-07 10:05

Pagal Mažųjų bendrijų įstatymo (Žin., 2012, Nr. 83-4333, toliau – MBĮ) nuostatas mažosios bendrijos (toliau – MB) narys iš MB pelno turi teisę gauti: lėšų savo asmeniniams poreikiams ir MB pelno dalį už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį ir/arba už finansinius metus. Šių lėšų paėmimo, gavimo tvarką ir sąlygas reglamentuoja MBĮ bei MB nuostatai.

MB nario faktiškai išsiimta MB pelno dalis (lėšos asmeniniams poreikiams), kurią pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 2 str. 34 dalies nuostatas MB narys gali priskirti ir savo pasirinkimu priskiria su darbo santykiais susijusioms pajamoms, apmokestinama pajamų mokesčiu, taikant GPMĮ 6 str. 1 dalyje nustatytą 15 proc. mokesčio tarifą, ir socialinio draudimo (įskaitant privalomąjį sveikatos draudimą) įmokomis Valstybinio socialinio draudimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 17-447; 2004, Nr. 171-6295, toliau – VSDĮ) nustatyta tvarka. Šios nuostatos taikomos, neatsiželgiant į tai, keliose kitose įmonėse (įstaigose) MB narys dirba ir gauna su darbo santykiais susijusių pajamų.

Kitos MB nario pajamos, gautos skirstant MB pelną, išskyrus pajamų dalį, priskiriamą to nario su darbo santykiais susijusioms pajamoms, pagal GPMĮ 12 straipsnio nuostatas laikomos dividendais (mokesčių administratoriui deklaruojamos 26 kodu), kurie apmokestinami pajamų mokesčiu, taikant GPMĮ 6 str. 2 dalyje nustatytą 20 proc. (nuo 2014-01-01 – 15 proc.) pajamų mokesčio tarifą, o socialinio draudimo įmokomis neapmokestinami.

MB narių socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (SODRA). Išsami informacija draudėjams ir apdraustiesiems skelbiama interneto svetainėje www.sodra.lt arba teikiama telefonu 1883.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.