...

Prekyba akinių lęšiais

Žinių bazė

2013.07.09

Sveiki,
ar reikėtų papildomų leidimų ar kt. dokumentų norint prekiauti kontaktiniais lęšiais?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:40

Noriu atkreipti dėmesį, kad vadovaujantis galiojančiais teisės aktais kontaktiniai lęšiai yra laikomi medicinos prietaisais. Vadovaujantis Europos Komisijos pateiktomis rekomendacijomis „Medicinos...

Publikavimo data: 2020-01-03 10:40

Noriu atkreipti dėmesį, kad vadovaujantis galiojančiais teisės aktais kontaktiniai lęšiai yra laikomi medicinos prietaisais. Vadovaujantis Europos Komisijos pateiktomis rekomendacijomis „Medicinos prietaisų klasifikavimas; rekomendacijos“ bei atsižvelgiant į medicinos normos MN 4:2009 5 taisyklę, kontaktiniai lęšiai yra priskiriami IIA medicinos prietaisų klasei. Atkreipiame dėmesį, kad ketinant prekiauti ne tik kontaktiniais lęšiais, bet ir kontaktinių lęšių tirpalais, reikėtų žinoti, kad vadovaujantis Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 15 taisykle visi prietaisai ar priemonės, skirti kontaktiniams lęšiams drėkinti, priskiriami IIB medicinos prietaisų klasei. IIA ir IIB medicinos priemonių klasėms yra taikomas sveikatos apsaugos ministro 2009 m. lapkričio 16 d. įsakymas „Dėl duomenų apie IIA, IIB, III klasės ir pagal užsakymą gaminamus aktyviuosius implantuojamus medicinos prietaisus pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kurio 5 punkte nustatyta, kad asmenys turi pateikti duomenis Akreditavimo tarnybai ne vėliau kaip per 14 darbo dienų nuo IIA, IIB medicinos prietaisų patekimo į Lietuvos rinką. Duomenys pateikiami užpildant sveikatos apsaugos ministro 2009 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. V-938 (Žin., 2009, Nr. 139-6139 ) patvirtintą duomenų teikimo formą. Medicinos prietaisus reglamentuojančiuose teisės aktuose nėra numatyto reikalavimo turėti specialų leidimą, licenciją, pažymą ar kitą dokumentą užsiimti medicinos prietaisų prekyba. Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 8 punkte nustatyta, kad medicinos prietaisai Lietuvos Respublikos rinkai gali būti teikiami ir pradėti naudoti tik tada, kai yra tinkamai pritaikyti, prižiūrimi, naudojami pagal numatytą paskirtį ir atitinka normos nustatytus reikalavimus. Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 13 punkte teigiama, kad medicinos prietaisai atsižvelgiant į jų numatytą paskirtį turi atitikti jiems taikomus esminius reikalavimus. Nepamirškite, kad į rinką tiekiami kontaktiniai lęšiai turi būti tinkamai paženklinti.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.