...

Kvitai už keltus

Žinių bazė

2013.10.30

Laba diena.

Turiu keletą kvitų(čekių) už keltą. Sąskaitų faktūrų – nėra. Ar įmanomą įtraukti į apskaitą tuos čekius be faktūrų? Kaip su PVM?

Ačiū

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-10-30 10:30

Mokesčiams apskaičiuoti naudojami apskaitos dokumentai ir jų rekvizitai yra nustatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 29 d. nutarimu Nr....

Publikavimo data: 2013-10-30 10:30

Mokesčiams apskaičiuoti naudojami apskaitos dokumentai ir jų rekvizitai yra nustatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 29 d. nutarimu Nr. 780 (Žin., 2002, Nr. 55-2185; 2004, Nr. 56-1941, 2012, Nr. 119-5997). Pagal nutarimo 2.2 punktą išlaidos gali būti pripažintos sąnaudomis pagal kasos aparatų kvitus, jeigu prekių ar paslaugų, kurių įsigijimą patvirtina kasos aparato kvitas, vertė (įskaitant PVM) neviršija 1 000 litų, o tais atvejais, kai parduodant keleivinio transporto bilietus neprivaloma išduoti kasos aparato kvito, keleivinio transporto išlaidos gali būti pripažintos sąnaudomis pagal teisės aktų reikalavimus atitinkančius keleivinio transporto bilietus (2.5 punktas). Reikalavimai keleivio vežimo jūra vietiniais bei tarptautiniais maršrutais bilietams yra nustatyti Keleivių ir bagažo vežimo jūra taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministro 1999 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 456 (Žin., 2000, Nr. 12-313). Atsižvelgiant į išdėstytas nuostatas, jeigu patirtos kelto bilietų įsigijimo išlaidos yra būtinos įmonės ar gyventojo, vykdančio individualią veiklą, pajamoms uždirbti (pvz. komandiruotės išlaidos), tai jų įsigijimo išlaidos pagrįstos kasos aparatų kvitais, neviršijant 1 000 Lt sumos arba laivo bilietais, atitinkančiais Taisyklėse nurodytus reikalavimus, priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Išlaidos, leidžiamais atskaitymais pagal užsienio vienetų arba fizinių asmenų surašytus dokumentus pripažįstamos, jei iš šių dokumentų galima nustatyti ūkinės operacijos turinį.

Pagal PVMĮ 58 str. 1 dalies nuostatas PVM mokėtojas turi teisę įtraukti į PVM atskaitą pirkimo PVM už įsigytas prekes ir (arba) paslaugas, jeigu šios prekės ir (arba) paslaugos skirtos naudoti PVM apmokestinamam prekių tiekimui ir (arba) paslaugų teikimui.

Pirkimo PVM gali būti įtraukiamas į PVM atskaitą tik tuo atveju, jeigu PVM mokėtojas turi atitinkamą PVM sąskaitą faktūrą. Turimoje PVM sąskaitoje faktūroje ši PVM suma turi būti išskirta, o PVM mokėtojas nurodytas kaip prekių ir (arba) paslaugų pirkėjas. Turima PVM sąskaita faktūra privalo atitikti visus PVMĮ ir kitų jį įgyvendinančių teisės aktų reikalavimus (išskyrus reikalavimus dėl rekvizitų: PVM sąskaitoje faktūroje, kurioje nurodytas PVM traukiamas į PVM atskaitą, privalo būti PVMĮ 80 straipsnyje nurodyti rekvizitai) (PVMĮ 64 str. 1 dalis).

  PVM sąskaita faktūra taip pat laikomas mažmeninės degalų (variklių benzino, dyzelinių degalų, suskystintų dujų) prekybos įmonės išduotas parduotų prekių ir paslaugų kasos aparato kvitas, kuriame nurodyta prekių ir (arba) paslaugų vertė (įskaitant PVM) neviršija 500 litų ir kuriame yra visi teisės aktų nustatyti kasos aparato kvitui privalomi rekvizitai, taip pat rekvizitas (rekvizitai), pagal kurį (kuriuos) galima identifikuoti prekių ir (arba) paslaugų pirkėją (PVMĮ 80 str. 7 dalis).

Vadinasi, PVM mokėtojas negali traukti pirkimo PVM už kelto paslaugas į PVM atskaitą pagal išduotą kelto kvitą (čekį). Pirkimo PVM už kelto paslaugas galėtų būti atskaitomas, jeigu PVM mokėtojas turėtų atitinkamą PVM sąskaitą faktūrą, kurioje ši PVM suma būtų išskirta ir PVM mokėtojas būtų nurodytas kaip šių paslaugų pirkėjas.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.