...

Kurios šalies institucijoms teks mokėtis VSD ir PSD mokesčius?

Žinių bazė

2020.01.08

Sveiki,

Gyvenu (esu registruotas) ir dirbu užsienyje, tačiau ketinu steigti Mažąją Bendriją Lietuvoje. Užsienyje moku sveikatos ir socialinį draudimus. Nei VMI nei Sodros puslapiuose nerandu atsakymo į iškilusius klausimus:
1. Kurios šalies institucijoms (ir kaip nusprendžiama) teks mokėtis VSD ir PSD mokesčius? Gal yra galimybė pačiam nuspręsti kuriai šaliai mokėti mokesčius?
2. Ar nesusidursiu su dvigubo apmokestinimo situacija, kai teks mokėti mokesčius abiejų valstybių institucijoms?

Ačiū iš anksto už bet kokią pagalbą!

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Rasa Vitkutė

Buhalterė / MB Skaičių gidas

Publikavimo data: 2020-02-06 10:48

Atsakymą galite rasti prie šio klausimo: https://bznstart.lt/ziniu-baze/darbuotojai/mazoji-bendrija-ir-mokesciai/?unapproved=3237&moderation-hash=c8210ee1b2955fc8c75a4f86b5959e60#comment-3237

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-02-19 12:02

Jeigu esate nenuolatinis Lietuvos gyventojas, Jūsų, kaip Lietuvoje įsteigtos mažosios bendrijos nario, gautos pajamos (tiek tos, kurios Lietuvoje pagal pajamų...

Publikavimo data: 2020-02-19 12:02

Jeigu esate nenuolatinis Lietuvos gyventojas, Jūsų, kaip Lietuvoje įsteigtos mažosios bendrijos nario, gautos pajamos (tiek tos, kurios Lietuvoje pagal pajamų rūšį priskiriamos pajamoms iš paskirstytojo pelno, tiek su darbo santykiais susijusioms pajamoms) apmokestinamos pajamų mokesčiu Lietuvoje (yra pajamų mokesčio objektas Lietuvoje). Jeigu esate valstybės, su kuria Lietuva yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį (toliau – DAIS), rezidentas Jūsų rezidavimo valstybė turėtų naikinti tokių pajamų dvigubą apmokestinimą, nes pagal DAIS Lietuva turi pirmumo teisę apmokestinti šias pajamas. Rinktis kurioje valstybėje mokėti mokesčius negalite, tai priklauso nuo rezidavimo vietos. Dėl PSD ir VSD įmokų mokėjimo Jūsų nurodytoje situacijoje, reikėtų kreiptis į Sodrą (trumpasis telefonas 1883).

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Rasa Vitkutė

Rasa Vitkutė

Buhalterė / MB Skaičių gidas

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.