...

Konservų perpardavinėjimas Lietuvoje

Žinių bazė

2013.06.27

Sveiki,
Noriu perpardavinėti indvidualios įmonės gamintus konservus. Įmonė turi visus sveikatos leidimus, produkcija yra patikrinta.
Nuo ko turėčiau pradėti kad viskas būtų legalu ir apmokestinta?
Dėkui už atsakymą

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:44

Atsakydama į Jūsų klausimą, noriu atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad remiantis 2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir...

Publikavimo data: 2020-01-03 10:44

Atsakydama į Jūsų klausimą, noriu atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad remiantis 2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 178/2002 dėl maisto įstatymo pagrindinių principų ir reikalavimų nustatymo, konservai priskirtini prie maisto produktų, todėl nurodytai veiklai yra taikomi prekybai maisto produktais nustatyti reikalavimai. Reikalavimus fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkantiems maistą, nustato Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2008 m. spalio 15 d. įsakymu 
Nr. B1-527 patvirtinti „Maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimai“. Šiose reikalavimuose maisto tvarkymas apibrėžiamas kaip bet koks poveikis maistui arba veiksmai su juo ar atskiromis jo sudėtinėmis dalimis (įskaitant maisto gaminimą, ruošimą, perdirbimą, pakavimą, laikymą, saugojimą, vežimą, paskirstymą, tiekimą, pateikimą parduoti, pardavimą), galintys turėti įtakos maisto saugai, kokybei ir mitybos vertei, todėl prekyba maisto produktais yra priskirtina maisto tvarkymo veiklai. Remiantis reikalavimų 5 p., visi maisto tvarkymo subjektai privalo turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Dėl šio pažymėjimo išdavimo reikėtų kreiptis į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Bendruosius reikalavimus į rinką tiekiamoms prekėms, įskaitant maisto produktus, nustato Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymas, kuriame įtvirtinta, kad į rinką teikiami produktai (gaminiai ir paslaugos) turi būti saugūs. Prekių platintojas privalo teikti į rinką tik saugius gaminius, teikti vartotojams visą iš gamintojo gautą bei kitą reikiamą informaciją prieš perduodamas gaminį vartotojams, kad šie galėtų įvertinti su gaminiu susijusią riziką per visą nurodytą, įprastą ar numanomą jo vartojimo laiką, kai tokia rizika be reikiamo perspėjimo nėra akivaizdi. Vienas pagrindinių teisės aktų, nustatančių specialiuosius reikalavimus į rinką tiekiamiems maisto produktams, yra Lietuvos Respublikos maisto įstatymas. Lietuvos higienos norma HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“ - nustato bendruosius maisto produktų ženklinimo reikalavimus; Lietuvos higienos norma HN 106:2001 „Nauji maisto produktai ir naujo maisto ingredientai“ - nustato reikalavimus tiekiamiems į rinką naujiems maisto produktams; taip pat aktuali Lietuvos higienos norma HN 53:2010 „Leidžiami naudoti maisto priedai“ ir kiti teisės aktai. Rekomenduojame prieš pradėdami prekybą maisto produktais išsamiai susipažinti su nurodytų teisės aktų reikalavimais. Kalbant apie verslo formą, reikia paminėti, jog Lietuvos įstatymai numato ne vieną galimą verslo formą, pagal kurią galima užsiimti prekyba. Prekyba galite verstis įregistravę individualią veiklą (pagal verslo liudijimą arba pagal pažymą) arba įsteigę juridinį asmenį: individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Atsižvelgiant į komercinės veiklos apimtis, prekybą galima būtų pradėti įregistravus individualią veiklą, o vėliau, esant poreikiui, įsteigti juridinį asmenį. Linkėdama kuo geriausio starto, noriu priminti, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.