...

Konkrečios prekės iš Kinijos apmokestinimas ir visi kiti mokesčiai pardavus

Žinių bazė

2013.12.09

Laba diena,

Turiu konkretų klausimą, planuoju siųstis iš Kinijos 100 vnt vaikiškų žaislų (dviratukai), siuntinio vertė su siuntimu iki uosto 2750 JAV dolerių. Planuoju juos pardavinėti pagal skelbimus internete.
1. Kiek aš turėsiu sumokėti mokesčių ir už kiek maždaug už “išmuitinimo paslaugas”?
2. Koks veiklos būdas būtų optimaliausias užsiimant tokia veikla, kiekk tai kainuoja?
3. Ar dar bus kokių papildomų mokesčių, kuriuos turėsiu sumokėti pardavęs prekes, metų pabaigoje?
Labai didelis ačiū už pagalbą.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-12-09 12:58

Visų pirma dėl veiklos formos: kadangi ruošiatės užsiimti dviratukų prekyba internete, Jūs galite rinktis vykdyti individualią veiklą pagal pažymą (šio...

Publikavimo data: 2013-12-09 12:58

Visų pirma dėl veiklos formos: kadangi ruošiatės užsiimti dviratukų prekyba internete, Jūs galite rinktis vykdyti individualią veiklą pagal pažymą (šio atveju individualios veiklos vykdymas pagal verslo liudijimą negalimas) arba rinktis kitą verslo formą. Dėl paprastesnio pačios veiklos administravimo, mažesnių reikalavimų iš atskaitingų institucijų Jums būtų patogiau pasirinkti individualios veiklos vykdymą pagal pažymą nei kitą verslo formą.

Dėl mokesčių: atkreipiu dėmesį į tai, kad remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 14 str. 12 d., prievolė apskaičiuoti importo PVM atsiranda, kai prekės ne iš Europos Bendrijų teritorijos įvežamos į šalies teritoriją. Taigi Jūsų atveju importuojant prekes į Lietuvą iš Kinijos, reikės sumokėti muitą ir importo PVM. Svarbu paminėti ir tai, kad skirtingoms prekėms taikomi skirtingi muito dydžiai, o muito dydis priklauso dar ir nuo šalies, iš kurios ta prekė yra kilusi. Kadangi muito tarifus nustato Lietuvos Respublikos muitinės departamentas, Jūs turite kreiptis būtent į šią instituciją, kuri pagal prekės nomenklatūros kodą bei šalį, iš kurios prekė importuojama, ir nustatys muito dydį Jūsų importuojamai prekei.

Taigi dėl informacijos trūkumo konkrečiai atsakyti apie mokamus mokesčius nuo importuojamų dviratukų negalime.

Daugiau informacijos apie mokesčius, kuriuos moka fiziniai asmenys, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, rasite čia:

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/346/Kokie-mokesciai-uz-individualia-veikla-atliekant-matematikos-tiriamuosius-darbus

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.