...

Kokius mokesčius turi mokėti pensininkas dirbantis turizmo srity pagal individualios veiklos pažymą?

Žinių bazė

2021.01.22

Esu pensininkas, dirbu pagal individualios veiklos pažymą
Metinės pajamos 7000 e. Kokius mokesčius turiu mokėti kiekvieną mėn. ar tik pasibaigus kalendoriniams metams? Ar pensininkams reikia mokėti PSD ir VSD? Širdingai dėkoju.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2021-03-16 10:00

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį. Gyventojų pajamų mokestis apskaičiuojamas...

Publikavimo data: 2021-03-16 10:00

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį. Gyventojų pajamų mokestis apskaičiuojamas deklaravus pajamas Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje ir jis (mokestis) turi būti sumokamas tuo pačiu terminu, kaip ir pateikiama deklaracija – kalendoriniams metams pasibaigus iki kitų metų gegužės 1 dienos. Pajamų mokesčio dydis nepriklauso nei nuo gyventojo socialinės padėties (pensininkas, studentas, dirbantis pagal darbo sutartį ar pan.), nei nuo individualios veiklos pobūdžio ir skaičiuojamas nuo individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų, t. y., pajamų ir leidžiamų atskaitymų skirtumo. Nors individualios veiklos pajamoms taikomas 15 proc. mokesčio tarifas, tačiau, jeigu individualios veiklos apmokestinamosios pajamos neviršija 20 000 eurų, faktiškai mokamas pajamų mokestis sudaro 5 proc. Valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos mokamos į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SoDros) biudžeto sąskaitą. Konsultacijas dėl šių įmokų mokėjimo tvarkos ir lengvatų (kuriais atvejais įmokų galima nemokėti) teikia SoDra (telefonas 1883; interneto svetainė www.sodra.lt). Jeigu gautos/gautinos pajamos iš Lietuvoje vykdomos PVM apmokestinamos veiklos per paskutinius 12 mėnesių neviršys 45 000 eurų, gyventojui registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti PVM nuo gautų pajamų prievolės nebus.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.