...

Kokius kaštus galiu priskirti savo veiklai?

Žinių bazė

2014.03.05

Esu NE PVM mokėtojas, dirbu pagal individualią veiklą “mažmenine prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse”.
Užsiimu tarpininkavimo paslaugomis:važinėju po Lietuva, randu klientą, ta prekė būna siunčiama klientui tiesiogiai, o aš tik gaunu komisinius iš savo tiekėjo pagal mano išrašytą sąskaitą.

Klausimas būtų toks: ar gerai pasirinkau veiklos rūšį?

kokius kaštus galiu priskirti? Automobilio nuoma? Kuras? Dienpinigiai? Sąskaita už telekomunikacijas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-03-05 11:20

Veiklos kodui įvardinti, reikėtų tiksliau žinoti kokiomis prekėmis prekiaujate. Veiklos kodą galite pasitikslinti ir paskambinę į statistikos departamentą ir apibūdinę...

Publikavimo data: 2014-03-05 11:20

Veiklos kodui įvardinti, reikėtų tiksliau žinoti kokiomis prekėmis prekiaujate. Veiklos kodą galite pasitikslinti ir paskambinę į statistikos departamentą ir apibūdinę savo veiklą.

Sąnaudoms galite priskirti visas išlaidas, kurios susijusios su veikla ir kurios reikalingos pajamoms uždirbti. Automobilio nuoma, remonto išlaidos, kuras, telekomunikacijų, interneto paslaugos – tinkamos išlaidos. Kitos išlaidos galėtų būti reklamos išlaidos, raštinės reikmenys, biuro nuomos išlaidos (jei nuomojate) ir pan.

Atkreiptinas dėmesys, jei naudojate automobilį ar kitą ilgalaikį turtą, turite užpildyti ir pateikti VMI formą FR0457. Formoje turėtumėte nurodyti kokia dalis automobilio naudojama įmonės veiklai, kokia savoms reikmėms (pvz. įmonės veiklai – 80 proc.). Tam, kad pagrįstumėte kuro sunaudojimo išlaidas, turėtumėte pildyti kuro sunaudojimo duomenis – kelionės lapus (kelionės lapo forma nėra nustatyta, tačiau galite naudotis pavyzdžiais, rastais internete. Svarbu, kad pagal pildomus duomenis būtų galima nustatyti kiek ir kokiems tikslams buvo sunaudotas nupirktas kuras).

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.