...

Kokių dokumentų reikia atidaryti dėvėtų rūbų parduotuvę?

Žinių bazė

2014.02.18

Sveiki, esu 17 metų moksleivė. Tad esu sugalvojusi atidaryti devėtų rūbų parduotuvę, surinkti nenešiojamus rūbus iš šeimos, nupirkti už simbolinę kainą iš pažįstamų ir draugų, ir parduoti savo parduotuvėje. Tik kyla klausimas, kaip visą tai reikėtų įforminti ir padaryti oficialiai. Būčiau dėkinga gauti atsakymą, kuris man padėtų tai įgivendinti.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-02-18 16:39

Visų pirma Jums reikia nusistatyti, kokiu būdu vykdysite šį verslą, ar steigsite juridinį asmenį ar verslą vykdysite asmeniškai. Priimant atsakymą...

Publikavimo data: 2014-02-18 16:39

Visų pirma Jums reikia nusistatyti, kokiu būdu vykdysite šį verslą, ar steigsite juridinį asmenį ar verslą vykdysite asmeniškai. Priimant atsakymą į šį klausimą būtina atsižvelgti į tai, kiek esate sutaupę lėšų verslo pradžiai,  kur vykdysite šią pasirinktą veiklą, kokias  ketinate gauti pajamas.

Jeigu veiklą vykdysite pagal individualios veiklos pažymą, ar pasirinksite steigti individualią įmonę (IĮ) tai už visas atsiradusias prievoles atsakysite savo turimu turtu. Steigiant mažąją bendriją (MB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB) savininkų (akcininkų) atsakomybė yra ribota, tai reiškia, kad paprastai akcininkai ir savininkai už įmonės prievoles neatsako. Paminėtina ir tai, kad norint įsteigti UAB reikia lėšų įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 10 000 Lt), o steigiant IĮ ar MB reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatymas nenumato. Be kita ko, buhalterinę apskaitą tiek IĮ, tiek MB gali vykdyti pats įmonės savininkas ar bendrijos narys, o UAB tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.

Veiklą vykdyti pagal verslo liudijimą būtų galima tik tokiu atveju, jeigu rūbus pardavinėtumėte turgavietėse.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.