...

Kokių dokumentų/leidimų reikia sezoninei prekybai?

Žinių bazė

2014.06.30

Noriu pradėti individualią veiklą, viešoje erdvėje bei viešuosiuose renginiuose prekiauti maistu, bei lengvu alkoholiu gėrimų iki 5% alk.? Ar reikalingas UAB ar galima ir išsiimti patentą? Kiek kainuos patentas tarkim sezoninei prekybai (vasarai)? Kokius mokesčius turėčiau mokėti ir nuo ko priklausys.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:51

Norint užsiimti veikla susijusia su maisto prekyba, t. y. maisto tvarkymu, leidžiama, tik turint maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį...

Publikavimo data: 2020-01-03 10:51

Norint užsiimti veikla susijusia su maisto prekyba, t. y. maisto tvarkymu, leidžiama, tik turint maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurį išduoda Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) teritoriniai padaliniai. Norint gauti minėtą pažymėjimą, VMVT teritoriniam padaliniui reikia pateikti: (1) nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo, (2) maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu, (3) maisto tvarkymo proceso aprašymą, projektines (planuojamas) gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, jei įmonė bus steigiama – numatomą darbuotojų skaičių. Taip pat reikia pateikti dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau - RVASVT) principais pagrįsta savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V – 675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“. Būtent šiame teisės akte yra nustatyti higienos reikalavimai tiek patalpoms, kuriose gaminsite maistą, laikysite maistą bei pardavinėsite. Be to, už pažymėjimo išdavimą imama valstybės rinkliava. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinantis pažymėjimas yra išduodamas neterminuotam laikui.Kitas svarbus klausimas, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kad planuojama maisto prekyba bus vykdoma viešose vietose, o tokiai prekybai taikomos atitinkamos taisyklės. Maisto prekyba viešose vietose gali būti skirtingai reguliuojama skirtingose savivaldybėse. Pavyzdžiui, Vilniuje galioja Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2013 m. liepos 10 d. sprendimu Nr. 1-1312 patvirtintos „Prekybos viešosiose vietose taisyklės“, kurios numato, jog norinti užsiimti prekyba viešose vietose būtinas Vilniaus miesto savivaldybės leidimas, taip pat nurodyta leidimo išdavimo tvarka, leidimo galiojimo laikotarpis ir kt. Tad atkreipiu Jūsų dėmesį į tai, kad pasirinkę savivaldybę, kurioje užsiimsite norima veikla, būtinai išsiaiškinkite, kokie yra būtent tos savivaldybės teisės aktais numatyti reikalavimai taikomi prekybai viešose vietose. Galiausiai pažymėtina, kad norinti užsiimti prekyba alkoholiniais gėrimais būtina gauti licenciją, kuri išduodama tik juridiniams asmenims. Tad fiziniai asmenys vykdantys individualią veiklą negalės užsiimti prekyba alkoholiniais gėrimais, o tokio pobūdžio prekybai reiks steigti juridinį asmenį (pvz., mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę). Licenciją mažmeninei prekybai alkoholiniais gėrimais išduoda atitinkamo miesto savivaldybė. Pastebėtina, kad licencija prekybai tam tikro stiprumo alkoholiniais gėrimais gali būti išduota ir atitinkama sezonui, pavyzdžiui tik kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiui. Sezono laikotarpis yra laikomas nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. Pažymėtina, kad šiose konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.