...

Kokią verslo formą pasirinkti ir ar tapti PVM mokėtoju?

Žinių bazė

2013.01.04

Planuoju e-parduotuvėje prekiauti plaukų priežiūros priemonėmis, kurias įsigysiu iš ES šalies. Kokia forma būtų geriau steigti: ar IĮ ar individualią veiklą pagal pažymą? Kiek kainuoja įsteigti IĮ?
Ar būtina tapti PVM mokėtoju?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-01-04 23:43

Atsižvelgiant į Jūsų pasirinktą veiklos rūšį, veiklos įteisinimo paprastumą, rekomenduotume įsigyti individualios veiklos pažymą – bus mažiau išlaidų ir paprastesnė...

Publikavimo data: 2013-01-04 23:43

Atsižvelgiant į Jūsų pasirinktą veiklos rūšį, veiklos įteisinimo paprastumą, rekomenduotume įsigyti individualios veiklos pažymą – bus mažiau išlaidų ir paprastesnė registracija (tereikia ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją apie tokią veiklą, pateikiant atitinkamos formos prašymą). Pagal individualios veiklos pažymą veiklą vykdantis asmuo gali sudaryti partnerystės sutartį su kitais asmenimis. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, privalėtumėte mokėti šiuos mokesčius ir įmokas: VSD – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 4 680 Lt/mėn.; PSD – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); GPM – 5%; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju, privaloma registruotis, jei apyvarta viršija 150 tūkst.Lt/metus) – 21%. Pažymėtina, kad kol kas dar galioja įstatymo nuostata, kad iš pajamų, gautų už praeitus metus, galima išminusuoti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos.

Tuo tarpu individuali įmonė nėra tokia patraukli teisinė forma dėl to, kad tai neribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Tokiu atveju jos steigėjas yra atsakingas ne tik savo įnašu į juridinio asmens kapitalą, bet ir visu savo asmeniniu turtu. Tačiau visgi Jums apsisprendus prekybą e-parduotuvėje vykdyti įsteigus individualią įmonę, reikėtų žinoti, jog vykdant veiklą per juridinį asmenį ir gavus pelno (kai pajamos per metus neviršija 1 mln. Lt), laukia 5% pelno mokestis. Priėmus darbuotojų, gyventojų pajamų mokestis (15%), dalis privalomojo sveikatos draudimo (6%) ir Sodros įmokų (3%) bus išskaičiuojamos iš darbuotojo atlyginimo, likusi Sodros įmokos dalis (30,98%) ir įmoka į Garantinį fondą (0,2%) bus darbdavio (juridinio asmens) mokesčių našta.

Vertinant, kokie yra individualios įmonės steigimo kaštai, reikėtų įvertinti, kad juos sudaro ne tik steigimo dokumentų parengimas, bet ir notaro paslaugos (80-200 Lt), Juridinių asmenų registro mokestis (107 Lt), mokestis už laikiną individualios įmonės pavadinimo įtraukimą į Juridinių asmenų registrą (56 Lt).

Ar būtina tapti PVM mokėtoju?
Atsakymą galite rasti paspaudę šią nuorodą:
http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/161/Ar-reikia-registruotis-PVM-moketoju-jei-dirbu-UAB-ir-uzsiimu-individualia-veikla

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.