...

Kokią veiklą geriausiai tiktų užregistruoti, jeigu ketiname parduoti mobiliasias aplikacijas užsienyje?

Žinių bazė

2014.01.16

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-01-16 09:14

Jūsų nurodytą veiklą gali rekomenduotina vykdyti steigiant juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Individuali įmonė...

Publikavimo data: 2014-01-16 09:14

Jūsų nurodytą veiklą gali rekomenduotina vykdyti steigiant juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Individuali įmonė nuo mažosios bendrojos ir uždarosios akcinės bendrovės skiriasi tuo, kad indiviualios įmonės akcininkas atsako už įmonės prievoles, o mažųjų bendrovių savininkų bei uždarųjų akcinių bendrovių akcininkų atsakomybė yra ribota, paprastai  savininkai ir akcininkai už įmonių prievoles neatsako. Paminėtina ir tai, kad uždarajai akcinei bendrovei įsteigti yra reikalingos lėšos įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 10.000 Lt), tuo tarpu steigiant individualią įmonę ar mažąją bedriją reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatyme nėra numatyta. Be to, tiek individualios įmonės, tiek mažosios bendrijos buhalterinę apskaitą gali tvarkyti ir pats įmonės savininkas ar bendrijos narys, o uždarosios akcinės bendrovės tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.

Taigi, patraukliausia veiklos forma pradedant verslą turbūt būtų mažoji bendrija, kadangi šio juridinio asmens savininko atsakomybė yra apribota, o ir savininkų įnašams dydžiui nėra taikomi jokie apribojimai.

Visus nurodytus juridinius asmenis galima steigti eleltroniniu būdu per VĮ “Registro centras” interneto svetainę www.kada.lt.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.