...

Kas turi mokėti mokesčius metų pabaigoje, nuomininkas ar nuomotuojas?

Žinių bazė

2014.07.22

Kirpėjai nuomoja vietą kirpykloje, ir kas turi metų pabaigoje mokėti metinius mokesčius? Patalpų savininkas pas ką nuomojama ar nuomuotojai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-07-22 10:47

Jei teisingai supratau, klausiama apie Nekilnojamojo turto (NT) mokestį. Jei patalpas nuomojasi fizinis asmuo – NT mokestį moka patalpų savininkas....

Publikavimo data: 2014-07-22 10:47

Jei teisingai supratau, klausiama apie Nekilnojamojo turto (NT) mokestį.
Jei patalpas nuomojasi fizinis asmuo – NT mokestį moka patalpų savininkas. Jei patalpų savininkas – fizinis asmuo, o nuomininkas – įmonė, tuomet NT mokestį moka nuomininkas (įmonė). Šiuo atveju rašau tik apie mokesčio mokėjimą VMI. Tačiau, galbūt, nuomos sutartyje buvo numatytas atvejis, kad NT mokestis neįskaičiuotas į mėnesinį nuomos mokestį ir turi būti sumokamas savininkui atskirai? Tokiu atveju turite remtis nuomos sutartimi!.
NT mokestis dažnai yra pamirštamas ir prisimenamas tik tuomet kai reikia jį mokėti. Galbūt tai įtakoja, jog jį, dažnu atveju, reikia mokėti tik kartą per metus. Kad nekiltų vėliau nesusipratimų, geriausia NT mokesčio mokėjimą aptarti iš anksto, pasirašant nuomos sutartį.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.