Kaip skiriasi sandėlių nuomos apmokestinimas PVM mokėtojams ir ne PVM mokėtojams.

Žinių bazė

2020.06.15

UAB nuomoja sandėlius, yra PVM mokėtoja. Sandėlio patalpos nuomojamos ir PVM mokėtojams, ir ne PVM mokėtojams. Kaip turi būti apmokestinami sandėlių nuomotojai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2021-01-15 13:46

Pagal PVMĮ 31 straipsnio 2 dalies nuostatas, sandėliavimo patalpų nuoma PVM neapmokestinama. Kai sandėliavimo patalpos nuomojamos apmokestinamajam asmeniui PVM mokėtojui,...

Publikavimo data: 2021-01-15 13:46

Pagal PVMĮ 31 straipsnio 2 dalies nuostatas, sandėliavimo patalpų nuoma PVM neapmokestinama. Kai sandėliavimo patalpos nuomojamos apmokestinamajam asmeniui PVM mokėtojui, tai patalpas nuomojanti UAB, PVM mokėtoja, PVMĮ 31 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka, turi teisę pasirinkti PVM neapmokestinamas patalpų nuomos paslaugas apmokestinti PVM ir šis pasirinkimas galioja 24 mėnesius visiems jo sudaromiems PVM neapmokestinamiems nekilnojamojo turto nuomos sandoriams. Tokiu atveju, PVM mokėtojams teikiamos sandėliavimo patalpų nuomos paslaugos apmokestinamos taikant standartinį 21 proc. PVM tarifą. Tačiau, kai sandėliavimo patalpos nuomojamos asmeniui ne PVM mokėtojui, tai nuomotojas neturi teisės pasirinkti šių nuomos paslaugų apmokestinti PVM. Šiuo atveju, nuomos paslaugos visais atvejais PVM neapmokestinamos (netgi ir tuo atveju jeigu nuomotojas bus pasirinkęs skaičiuoti PVM nuo patalpų nuomos paslaugų) ir išrašant PVM sąskaitą faktūrą už patalpų nuomą, PVM neturi būti skaičiuojamas.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.