...

Kaip neapsikrauti mokesčiais uždirbant labai mažas pajamas VšĮ ar IVP?

Žinių bazė

2014.05.08

Sveiki.

Noriu pradėti teikti teksto redagavimo paslaugas. Turiu seniau įsteigtą VšĮ, kuri lig šiol veiklos nevykdė. Iš veiklos ketinu uždirbti nedaug – 100 Lt per mėnesį pajamų pradžioje būtų netgi labai daug.

Klausimas paprastas – kaip neapsikrauti mokesčiais?

Bandau apsispręsti tarp VšĮ arba IVP veiklos, tačiau tiek viena, tiek kita smarkiai apkrauta mokesčiais, ir bijau, jog taip apie pelną galėsiu tik pasvajoti, o ir bankrotas atrodo labai artimas.

Kiek žinau, IVP reikia kas mėnesį mokėti PSD įmokas 90 litų ir pelno mokestį 15%, kadangi redaktorius yra laisvoji profesija.

VšĮ tuo tarpu ūkinės komercinės veiklos pajamų viešajam interesui tenkinti nenaudotų, todėl pelno mokestis būtų skaičiuojamas. Jeigu įmonėje dirbs 2 darbuotojai, pelno mokestis bus 15% ar 5%?
Tačiau, reikėtų įdarbinti direktorių, kuriam greičiausiai neužtektų 1 darbo valandos į mėnesį išrašyti sąskaitas ir teikti paslaugas.

Patarkite, kaip legaliai verstis tokioje situacijoje.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-05-08 22:12

Sunku šiuo atveju patarti, nes pajamos tikrai labai mažos. Všį patrauklesnė tuo atveju, jei niekur kitur nedirbate bei Jūsų pajamos...

Publikavimo data: 2014-05-08 22:12

Sunku šiuo atveju patarti, nes pajamos tikrai labai mažos. Všį patrauklesnė tuo atveju, jei niekur kitur nedirbate bei Jūsų pajamos mažesnės nei ~800 Lt per mėnesį. Tarkime, nuo 100 litų mokesčiai (darbdavio ir darbuotojo) sudarytų apie 31 litą. Kadangi visas gautas pajamas išsimokėtumėte kaip atlyginimą, pelno mokesčio nesusidarytų. Kita vertus Všį apskaitos tvarkymas kiek sudėtingesnis nei IDV. Todėl jei  dirbate kitoje darbovietėje ir esate drausta privalomu sveikatos draudimu, tuomet IDV veikla patrauklesnė – mokesčiai sudarytų apie 24 litus, o apskaitos tvarkymo daug mažiau. Jei niekur nedirbate ir tenka mokėti mėnesinį PSD, IDV tampa patraukli tuomet, kai gaunate daugiau nei ~800 Lt pajamų per mėnesį.
Atskirai būtų galima svarstyti Mažosios bendrijos variantą. Jei seimas nuspręstų pratęsti lengvatą MB nariams nemokėti Sodros įmokų nuo 2015m., tokiu atveju mokestinė našta siektų tik iki 20 proc. Valdžia sprendimą turėtų priimti iki gruodžio mėnesio.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.