...

Kaip mokėti mokesčius dirbant atlikėju pagal individualios veiklos pažymą?

Žinių bazė

2012.10.22

Gausiu honorarą už kiekvieną darbo pamainą 330 Lt, kiek procentų nuo šios sumos teks mokėti mokesčių? Kada juos reikės mokėti ? Ar būnant ne vilniečiu galiu gauti individualios veiklos pažymą Vilniuje?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-10-22 16:09

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą mokesčiai mokami taip: iš gautų pajamų atimama 30% sumos, kuri laikoma Jūsų patirtomis išlaidomis. Likusi...

Publikavimo data: 2012-10-22 16:09

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą mokesčiai mokami taip: iš gautų pajamų atimama 30% sumos, kuri laikoma Jūsų patirtomis išlaidomis. Likusi suma ir bus suma, nuo kurios mokami mokesčiai. Pavyzdžiui, jei gavote 330 Litų už paslaugą, atėmus 30% gautųsi 231 Lt – nuo šios sumos turėsite sumokėti 5% gyventojų pajamų mokesčio*, 4,5% privalomo sveikatos draudimo** bei 14.25% socialinio draudimo mokesčio.  Mokesčius turėsite sumokėti iki kiekvienų metų gegužės 1d. už praėjusius metus (pavyzdžiui už 2012 metus turėsite sumokėti iki 2013 metų gegužės)

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą veiklos teritorija neribojama, t.y. paslaugą galite teikti bet kuriame Lietuvos mieste.

*Išskyrus laisvųjų profesijų atstovai turi mokėti 15% gyventojų pajamų mokestį. Laisvosios profesijos: advokatai, notarai, anstoliai, konsultatntai teisės klausimais, apskaitininkai, finansų konsultantai, žurnalistai, gydytojai, psichologai ir pan.
** Privalomojo sveikatos draudimo įmokos negali būti mažesnės nei 77 Lt per mėnesį.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.