...

Kada reikia mokėti PVM (VAT) už suteiktas paslaugas, kai esi registruotas savanorišku PVM mokėtoju?

Žinių bazė

2013.04.05

Ruošiuosi teikti muzikos atlikimo paslaugas užsienio organizacijoms, tačiau yra reikalaujama PVM sąskaita faktūra (Invoice), be kurios nebus galimas atlyginimo išmokėjimas už suteiktą paslaugą. Turiu paminėti, kad mano PVM (VAT) numeris yra būtinas norint gauti atlygį (taip teigia kompanija).

Kiek suprantu, pagal įstatymus neprivalau tapti savarankišku PVM mokėtoju jeigu pelnas nesiekia 155 000 Lt. Jei tapčiau PVM mokėtoju Lietuvoje, tačiau pelnas neviršytų 155 000 lt per metus, ar apskritai tektų mokėti PVM nuo kiekvieno atlgyinimo už atliktą paslauga ar tik tada kai viršytų atitinkamą sumą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-04-05 13:43

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad prievolė registruotis į PVM mokėtojų registrą atsiranda tada, kai ne pelnas siekia...

Publikavimo data: 2013-04-05 13:43

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį į tai, kad prievolė registruotis į PVM mokėtojų registrą atsiranda tada, kai ne pelnas siekia 155 000 litų, bet atlygis už parduotas prekes / paslaugas šalies teritorijoje (išskyrus į kitas ES valstybes nares tiekiamas naujas transporto priemones) per paskutiniuosius 12 mėnesių viršija 155 000 litų.

Antras dalykas – užsienio organizacija neturėtų reikalauti PVM mokėtojo kodo; ji, aišku, kaip ir kiti juridiniai vienetai, vykdydami ekoniminę veiklą, gali laisvai rinktis, iš ko pirkti prekę ar paslaugą, tačiau Jums prievolės registruotis PVM mokėtoju, teikiant muzikos atlikimo paslaugas užsienio organizacijoms, nėra.

Remiantis LR PVM įstatymo 13 str. 2 d. ir atitinkamai 2006 11 28 tarybos direktyva 2006/112/EB 44 str., Jūsų minimas paslaugos teikimas yra ne PVM objektas Lietuvoje. Jūs, Lietuvos apmokestinamas asmuo, tiekiate paslaugą užsienio apmokestinamajam asmeniui ir, kadangi paslaugos pirkėjas yra įsikūręs ne Lietuvoje, toks sandoris yra ne PVM objektas Lietuvoje. Todėl šiuo atveju PVM mokėti Jums nereikia ir neprivalote tapti PVM mokėtoju.

Jeigu savanoriškai įsiregistruotumėte į PVM mokėtojų registrą, išrašydami PVM sąskaitą faktūrą visada turėtumėte išskirti PVM ir tuo pačiu sumokėti į biudžetą, nesvarbu, nustatytas minėtas ribas viršijote (atlygis už parduotas prekes / paslaugas šalies teritorijoje didesnis nei 155 000 litų) ar ne. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.