Jungtinės veiklos sutartį pasirašant su partneriu ir patvirtinant notariškai, kokie esminiai dalykai turėtų būti įtraukti į šią sutartį?
2014.02.18
Jungtinės veiklos sutartį rašomės todėl, kad abi šalys išsiimsime individualios veiklos pažymėjimus ir veiklą vykdysime kartu, turime nurodyti kasos parato naudojimą, žurnalo pildymą, pajamas ir išlaidas, bei nuo tos sumos mokami mokesčiai. Nors veiklą vykdysime atskirai kas savaitę. Viskas dalijima pusiau. Metų gale dalinsim pajamas pusiau, minusuosime po 30 % išlaidų ir nuo likusios sumos mokėsime atskirai sodros ir gyventojų pajamų mokesčius. Tai kam ta sutartis? Notarė, paprašė nuomos sutarties, nes nori įsitikinti ar nuomojamas turtas priklauso nuomininkui, ir ar nuomininkas gali mums išnuomoti.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”
Publikavimo data: 2020-01-03 11:10
Pirmiausia norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad jungtinės veiklos (partnerystės) sutartimi du ar daugiau asmenų (partnerių), kooperuodami savo turtą,...
Publikavimo data: 2020-01-03 11:10
Pirmiausia norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad jungtinės veiklos (partnerystės) sutartimi du ar daugiau asmenų (partnerių), kooperuodami savo turtą, darbą ar žinias, įsipareigoja veikti bendrai tam tikram neprieštaraujančiam įstatymui tikslui arba tam tikrai veiklai. Jungtinės veiklos privalumas yra tas, jog ji suteikia galimybę ūkio subjektams efektyviau naudoti savo išteklius bei veikiant kartu pasiekti geresnių rezultatų. Be to, tai sukuria ir konkurencinį pranašumą. Jungtinė veikla - tai ne tik pajamų, bet ir rizikos pasidalijimas tarp partnerių. Ši sutartis reikalinga tam, kad nustatytų jūsų ir partnerio tarpusavio santykius – teises ir pareigas vykdant tokią veiklą. Atsižvelgiant į Jūsų situaciją, manau, kad svarbiausia šioje sutartyje nurodyti, kokią konkrečią veiklą vykdysite ir jei šiai veiklai planuojate skirti piniginių lėšų ar kito turto (pvz. įrangos ar pan.), visa tai taip pat nurodyti jungtinės veiklos sutartyje. Taip pat noriu pažymėti, jog tokie įnašai tampa partnerių bendra daline nuosavybe, jeigu kitaip nenumatyta sutartyje ar įstatymuose, todėl siūlytume nurodyti konkrečias įnašų dalis. Tai ir yra esminės jungtinės veiklos sutarties sąlygos. Taip pat noriu pastebėti, kad prie papildomų jungtinės veiklos sutarties sąlygų galite apibrėžti bendrą kasos aparato naudojimo tvarką, buhalterinės apskaitos žurnalo pildymo taisykles, taisykles kaip dalinsitės pajamas ir kokiu būdu nuo jų mokėsite mokesčius, nors, žinoma, tokia tvarka privalo atitikti įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus. Taip pat rekomenduoju numatyti, ar jungtinės veiklos sutartis bus terminuota (pavyzdžiui, veiklą vykdysite apibrėžtą laikotarpį, o po jo spręsite, ar toliau tęsti) arba neterminuota bei vieno iš partnerių pasitraukimo iš jungtinės veiklos tvarką (pavyzdžiui, jei vienas iš jūsų metų viduryje nuspręstų pasitraukti iš tokios veiklos, kokiu būdu tai vyktų) bei to pasekmes (pavyzdžiui, jei vienas iš partnerių nusprendė pasitraukti viduryje metų, ar jam nereiktų padengti pusės sumos už įsigytas prekes ar pan.). Atkreipiu Jūsų dėmesį į tai, kad minėtoms nuostatoms taip pat yra taikomi tam tikri reikalavimai numatyti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.969 – 6.982 straipsniuose. Galiausiai, jei planuojamos veiklos įnašais nebus nekilnojamas ar kitas turtas, kuris privalomai turi būti registruotas, tuomet notarinė sutarties forma nėra būtina, todėl rekomenduoju apsvarstyti jungtinės veiklos sutarties formą. Iš jūsų paklausimo nėra aišku, kodėl kalbate apie nuomos sutartį. Tam, kad būtų galima tiksliau įvertinti situaciją šiuo klausimu, siūlyčiau kreiptis į teisininką išsamesnės konsultacijos.