...

Intymių prekių parduotuvės atidarymas

Žinių bazė

2014.02.16

Sveiki, kokių leidimų reikia norint atidaryti intymių prekių parduotuvę, ne elektronine, kokie reikalavimai patalpoms?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-02-16 20:17

2001 m. birželio 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintų mažmeninės prekybos taisyklių 13 punkte nurodyta, jog sekso reikmenimis, išskyrus...

Publikavimo data: 2014-02-16 20:17

2001 m. birželio 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintų mažmeninės prekybos taisyklių 13 punkte nurodyta, jog sekso reikmenimis, išskyrus kontraceptines priemones, prekiaujama specializuotose (tik sekso reikmenims skirtose) parduotuvėse. Prekiauti minėtomis prekėmis atskirų leidimų nereikia, tačiau parduodamoms prekėms taikomas bendras saugumo reikalavimas. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme įtvirtintomis nuostatomis, prekė turi atitikti Lietuvos Respublikos įstatymuose, tai prekei taikomuose techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose nustatytus saugos reikalavimus. Šio įstatymo 9 straipsnyje numatytos platintojo pareigos, t.y. teikti į rinką tik saugius gaminius, teikti vartotojams visą iš gamintojo gautą bei kitą reikiamą informaciją prieš perduodamas gaminį vartotojams, kad šie galėtų įvertinti su gaminiu susijusią riziką per visą nurodytą, įprastą ar numanomą jo vartojimo laiką, kai tokia rizika be reikiamo perspėjimo nėra akivaizdi, sužinojęs, kad gaminys pavojingas, nedelsdamas nutraukti gaminio pateikimą į rinką, informuoti gamintoją, vartotojus, atitinkamos srities kontrolės institucijas ir imtis kitų tinkamų veiksmų rizikai vartotojams pašalinti, bendradarbiauti su kontrolės institucijomis ir gamintojais, siekiant išvengti tiekiamų gaminių keliamos rizikos vartotojams, vykdyti kontrolės institucijų nurodymus ir reikalavimus, įstatymų nustatyta tvarka atlyginti vartotojui pavojingu gaminiu padarytą žalą bei kt.

Atsakant į klausimą dėl reikalavimų patalpoms, nurodome, jog prekyba turėtų vykti tik prekybai skirtose patalpose (Statybos techninis reglamentas STR 1.01.09:2003 „Statinių klasifikavimas pagal jų naudojimo paskirtį“ (Žin., 2003, Nr. 58-2611)). Patalpoms taip pat yra keliami gaisrinės saugos, higienos, sveikatos aplinkos apsaugos, energijos taupymo ir išsaugojimo bei kiti reikalavimai, detaliai išdėstyti Statybos techniniame reglamente STR 2.02.02:2004 „Visuomeninės paskirties pastatai“ bei atitinkamuose Statybos techniniuose reglamentuose.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.