...

Internetinių paslaugų kūrimas ir registravimo forma

Žinių bazė

2013.11.19

Aš (lietuvė) noriu internetu pardavinėti savo ir maždaug 10 žmonių iš ES (iš Lietuvos daugiau nėra) paslaugas. Tai yra mokymai, kaip geriau žaisti kompiuterinius žaidimus ir taip kelti savo reitingus. Užsienyje tokie mokymai gana populiarūs, tačiau daugelis tai daro nelegaliai, o aš noriu veikti skaidriai. Mokymai vyks per skype, ne tame internetiniame puslapyje, bet puslapyje klientas pasirinks sau mokytoją ir už tai sumokės. Be to, nuo kiekvieno mokytojo uždarbio keli procentai atiteks steigėjui (man), aš pati taip pat būsiu mokytoja. Man įdomu, kokia forma reikia registruoti visa tai. Čia IĮ ar užtenka verslo liudijimo? Tie žmonės iš ES turi būti įdarbinti, tiesa? Kaip viskas vyksta, jei jie ne iš Lietuvos? Mokesčiai, darbo sutartys ir pan. Dėkoju už atsakymą.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Publikavimo data: 2013-11-19 10:34

Iš Jūsų pateikto situacijos aprašymo matyti, kad Jūsų ir Jūsų partnerių užsieniečių bendradarbiavimo įforminimui pagal santykių pobūdį labiausiai tiktų ne...

Publikavimo data: 2013-11-19 10:34

Iš Jūsų pateikto situacijos aprašymo matyti, kad Jūsų ir Jūsų partnerių užsieniečių bendradarbiavimo įforminimui pagal santykių pobūdį labiausiai tiktų ne darbo, o paslaugų sutartys. Darbo sutartys, skirtingai nei paslaugų sutartys, pasižymi nuolatiniu darbo pobūdžiu, darbuotojų pavaldumu darbdaviui, darbdavio pareiga darbuotojui suteikti darbo vietą ir darbo priemones bei dažniausiai fiksuotu darbo užmokesčiu. Tuo tarpu paslaugų sutarties pagrindu asmenys paslaugas gali teikti pagal atskirą pareikalavimą, gauti nenuolatinį atlyginimą (pvz. susietą su gautų užsakymų kiekiu), paslaugas teikti individualiai bei dažniausiai yra įpareigoti patys pasirūpinti paslaugų teikimui reikiamomis priemonėmis. Jūsų bendradarbiavimo santykius įforminti paslaugų sutartimi būtų pravartu ir todėl, kad tokiu būdu už mokestinių prievolių vykdymą būtų atsakingi patys užsieniečiai, kurie patys turėtų įforminti savo veiklą Lietuvoje arba užsienyje bei mokėti atitinkamus mokesčius nuo gaunamų pajamų.

Renkantis Jūsų planuojamai veiklai tinkamą teisinę formą, reikėtų atkreipti dėmesį į daugelį aspektų: planuojamą veiklos apimtį, veiklos riziką, planus pritraukti partnerių ar verslo vystymui imti kreditą bei kt. Jeigu verslo vystymu ketina užsiimti vienas asmuo finansuodamas jį savomis lėšomis, paprasčiausia būtų vykdyti individualią veiklą arba įsteigti individualią įmonę. Tuo tarpu ketinant verslą plėsti arba prisiimti daugiau rizikos, vertėtų pagalvoti apie mažosios bendrijos arba uždarosios akcinės bendrovės steigimą.

Ekspertai

Darius Paulikas

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.