...

Internetinės parduotuvės kūrimas, gyvenant ir dirbant užsienyje (Europos sąjungoje)

Žinių bazė

2014.05.18

Laba diena,
šiuo metu gyvenu ir dirbu užsienyje (Europos sąjungos valstybėje). Čia moku visus mokeščius (taip pat ir sveikatos draudimą). Šiuo metu esu išsiregistravusi iš Lietuvos, tačiau noriu atsidaryti internetinę parduotuvę ir prekiauti savo kuriamais drabužiais(aksesuarais). Kaip suprantu norint atsidaryti internetinę parduotuvę turiu atsidaryti individualią veiklą? Nuo ko aš turėčiau pradėti? Kokius mokeščius aš turėsiu mokėti? Ar nereikės mokėti dar kokių nors papildomų mokeščių nes šiuo metu jau dirbu legalų valdišką darbą užsienyje?
Ar galiu viską susitvarkyti internetu kuriant individualią veiklą, ar reikėtų grįžti į Lietuvą tvarkyti šiuos reikalus?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-05-18 15:12

Jei teisingai suprantame klausime pateiktą informaciją, aksesuarus kursite ne Lietuvoje, juos tikriausia išsiųsite paštu pirkėjui. Tokiu atveju Jums nebūtina registruoti...

Publikavimo data: 2014-05-18 15:12

Jei teisingai suprantame klausime pateiktą informaciją, aksesuarus kursite ne Lietuvoje, juos tikriausia išsiųsite paštu pirkėjui. Tokiu atveju Jums nebūtina registruoti veiklos Lietuvoje ir čia mokėti mokesčius (Internetinės parduotuvės veikla geografiškai neapribota). Galite panašią veiklą įregistruoti užsienyje, pagal tos šalies įstatymus ir ten mokėti visus privalomus mokesčius.  O Lietuvoje, jei tai patogiau pirkėjams, galite atsidaryti tik banko sąskaitas.

Jei nuspręstumėte registruoti individualią veiklą Lietuvoje, tuomet registraciją galite atlikti internetu prisijungę prie mano VMI sistemos (prisijungti galima per bankinę sistemą, jei Lietuvoje turite atsidarę banko sąskaitą, arba jei turite elektroninį parašą, galiojantį Lietuvoje). Mokesčiai: jei esate deklaravę, kad gyvenate kitoje ES šalyje ir ten esate drausta sveikatos ir socialiniu draudimu, tuomet Sodrai pristačius reikalaujamus dokumentus (A1 pažymėjimą), Jums nereikėtų mokėti mokesčių SODRAI. GPM mokesčiui išimčių nebūtų ir priklausoma nuo to, kokią veiklą užregistruotumėt, reikėtų mokėti 5proc (jei tai siuvimo veikla) arba 15 proc. (jei tai dizainerio veikla) GPM. Iš gautų pajamų galėtumėte atimti prekių ir medžiagų pirkimo išlaidas, arba galite tiesiog atimti 30 proc. išlaidų ir nuo likusios sumos sumokėti 5 arba 15 proc. GPM.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.