...

Individuali veikla pagal pažymą – pardavimas internetu

Žinių bazė

2013.11.12

Noriu vykdyti individualią veiklą pagal pažymą – pardavimas internetu. Kuriu internetinį puslapį, kuriame bus parduodamas miesto audiogidas ( sumokėjus internetu atitinkamą sumą, klientui el. paštu bus išsiunčiami audiogido įrašų takeliai MP3 grotuvams, mobiliems telefonams etc.). Pasirenku variantą – leidžiamų atskaitymų – 30%, todėl pajamų – išlaidų žurnalo pildyti nereikės. Paslaugos kaina, sakykim – 2EUR. Mokėjimus klientai galės atlikti per visus Lietuvos bankus, mokėjimai.lt ir Paypal.com.
Klausimai:
1. Ar tai prekės ar paslaugos pardavimas?
2. Ar visų pardavimų pajamas iš Lietuvos bankų, mokėjimai.lt ir Paypal patekusias į mano asmeninę sąskaitą, reikia atimti 30% leidžiamų atskaitymų ir iki sekančių metų gegužės 1 d., sumokėti mokesčius (esu dirbantis pagal darbo santykius)?
2.Ar kiekvienam 2EUR sumokėjusiam asmeniui privalau išsiųsti sąskaitą faktūrą? Jeigu taip,tai kiekvienam nupirkusiam ir atsisiuntusiam klientui el. paštu turiu išsiųsti sąskaitas faktūras, jas atsispausdinti ir segti į segtuvą?
3.Ar privaloma VMĮ pranešti apie šiai veiklai atidarytas sąskaitas mokėjimai.lt ir Paypal.com? Jeigu taip,tai privalu tai padaryti iki veiklos pradžios?
Dėkoju už atsakymus.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2013-11-12 00:12

1. Pagal pateiktus duomenis manyčiau, jog tai paslaugos pardavimas. 2. Taip, teisingai, mokesčius turėsite sumokėti metams pasibaigus iki gegužės 1...

Publikavimo data: 2013-11-12 00:12

1. Pagal pateiktus duomenis manyčiau, jog tai paslaugos pardavimas.

2. Taip, teisingai, mokesčius turėsite sumokėti metams pasibaigus iki gegužės 1 dienos. Iš apmokestinamųjų pajamų atimsite 30 proc. leidžiamų atskaitymų ir nuo likusios sumos sumokėsite Socialinio draudimo mokestį (28,5 proc. nuo pusės pelno) bei privalomojo sveikatos draudimo mokestis (9 proc. nuo pusės pelno). Gyventojų pajamų mokestis (priklausomai nuo veiklos tipo 5 arba 15 proc. Iš klausime pateiktos informacijos galima daryti prielaidą, jog tokia veikla gali būti priskirta prie laisvųjų profesijų veiklos, todėl gali būti taikomas 15 proc. GPM tarifas. Reikėtų turėti daugiau informacijos GPM tarifo nustatymui).

3. Sąskaitą-faktūrą asmeniui galite siųsti tik atskiru asmens prašymu, kiekvienam siųsti neprivalote. Be to sąskaitas-faktūras nebūtinai spausdinti ir segti į segtuvą. Sąskaitas galite saugiai saugoti savo kompiuteryje ar serveryje. Sąskaitas taip pat galite siųsti elektroniniu būdu (pavyzdžiui pdf ar Word formatu), jeigu paslaugų pirkėjas sutinka.

4. VMI privalote pranešti apie sąskaitas atidarytas ne Lietuvoje (tame tarpe ir PayPal). Tokiu atveju turite užpildyti ir pateikti VMI formą FR0526. Apie sąskaitas atidarytas Lietuvoje VMI pranešti nereikia, apie tai informuoja pačios įstaigos, kuriose atsidarėte sąskaitas.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.