...

Individuali veikla Lietuvoje nebevykdoma, ar privalau mokėti Lietuvai?

Žinių bazė

2017.07.04

Palikau neuždarytą individualią veiklą Lietuvoje, gyvenu ir moku mokesčius UK jau 9 metus, gyvenamoji vieta deklaruota UK, gavau laiška iš Lietuvos per HMrevenue, susimokėti apie 600€ mokesčių, ar privalau mokėti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-07-04 01:36

Jeigu negaunate individualios veiklos pajamų, gyventojų pajamų mokesčio mokėti Lietuvoje nereikės, tačiau, kol ši veikla yra įregistruota, Jums išlieka prievolė...

Publikavimo data: 2017-07-04 01:36

Jeigu negaunate individualios veiklos pajamų, gyventojų pajamų mokesčio mokėti Lietuvoje nereikės, tačiau, kol ši veikla yra įregistruota, Jums išlieka prievolė Lietuvoje teikti Metinę pajamų deklaraciją. Kadangi esate išvykęs iš Lietuvos ir įregistruotos individualios veiklos nevykdote, šią veiklą Jūs turėtumėte nutraukti Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdamas REG812 formos prašymą.

Informuojame, kad išvykus iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui,  išvykimą privalote deklaruoti Lietuvos Respublikos gyventojų registre. Gyvenamosios vietos pakeitimą galima deklaruoti seniūnijoje, savivaldybėje, užsienyje esančioje Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje tiesiogiai ar elektroniniu būdu, prisijungus prie elektroninės valdžios tinklapio http://www.epaslaugos.lt/.

Pažymime, kad nenutraukus vykdytos individualios veiklos ir nedeklaravus išvykimo, Lietuvoje Jums išlieka prievolė mokėti privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) įmokas. Informaciją dėl PSD įmokų mokėjimo pagal kompetenciją teikia Sodra (interneto svetainė www.sodra.lt, konsultacijos teikiamos telefonu 1883).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.